SİNEMA

King Vidor Retrospektifi Düzenlenecek!

20 Şubat-1 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan 70. Berlin Film Festivali’nde sessiz sinema döneminin önemli isimlerinden biri olan, En İyi Yönetmen dalında 5 kez Oscar’a aday gösterilen King Vidor’un..

King Vidor Retrospektifi Düzenlenecek!

20 Şubat-1 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan 70. Berlin Film Festivali’nde sessiz sinema döneminin önemli isimlerinden biri olan, En İyi Yönetmen dalında 5 kez Oscar’a aday gösterilen King Vidor’un yönettiği filmlerden oluşan bir retrospektif düzenlenecek.


Venedik ve Cannes ile beraber Avrupa‘nın önde gelen film festivallerinden biri olan Berlin Film Festivali, önümüzdeki yıl 20 Şubat-1 Mart 2020 tarihleri arasında 70. kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Hazırlıkların tüm hızıyla sürdüğü festivalin programıyla ilgili ilk haber de gün yüzüne çıktı.


Festivalin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre 70. Berlin Film Festivali’nde Hollywood’un altın çağını yaşadığı sessiz sinema döneminin önemli isimlerinden biri olan, En İyi Yönetmen dalında 5 kez Oscar’a aday gösterilen, 1978’de Akademi tarafından Onur Ödülü’ne layık görülen Amerikalı yönetmen, senarist ve yapımcı King Vidor‘un yönettiği filmlerden oluşan bir retrospektif düzenlenecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL