MEKANLAR SEYAHAT

Keyifli bir kültür turu yapabileceğiniz sanal müzeler!

Her geçen gün gelişimini şaşkınlıkla izlediğimiz teknoloji sayesinde bugün pek çok şeye erişimimiz çok daha kolay. Kişisel bakımdan giyime, beslenmeden sosyal etkinliklere kadar pek çok ihtiyacımıza teknoloji sayesinde kısa sürede..

Keyifli bir kültür turu yapabileceğiniz sanal müzeler!

Her geçen gün gelişimini şaşkınlıkla izlediğimiz teknoloji sayesinde bugün pek çok şeye erişimimiz çok daha kolay. Kişisel bakımdan giyime, beslenmeden sosyal etkinliklere kadar pek çok ihtiyacımıza teknoloji sayesinde kısa sürede ulaşım sağlayabiliyoruz. Peki ya sanat? Teknoloji tabi ki bu konuda da bir hayli gelişme gösterdi. Özellikle son dönemlerin en ilgi çekici deneyimlerinden biri sanal müzelere olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. İnternet ortamında çevrim içi olarak ziyaret edebileceğiniz sanal müzeler sayesinde dünyanın dört bir yanından önemli müzelere ulaşım sağlayabiliyorsunuz. İşte oturduğunuz yerden keyifli bir kültür turu yapabileceğiniz  sanal müzeler.

Louvre Müzesi / Paris

Dünyanın en ünlü müzelerinden biri olan Louvre Müzesi, her yıl sayısız turisti ağırlıyor. Hatta öyle ki yalnızca bu müze için bile Paris’in yolunu tutan milyonlarca sanat tutkunu bulunuyor. En bilinen sanat eseri Leonardo Da Vinci’ye ait Mona Lisa tablosu olan müzede, antik çağ eserlerinden günümüze kadar uzanan geniş bir koleksiyon sergileniyor. Müze sanal tur ile gezilebiliyor.

Uffizi Müzesi / Floransa

Rönesans’ın başkenti Floransa’da yer alan Uffizi Müzesi, dünya genelindeki sanatseverlerin favori müzelerinden biri. Bünyesinde ölçülemeyecek değerde bir sanat koleksiyonunu barındıran müzede İtalya’nın en ünlü ailelerinden Medici ailesinin sanat koleksiyonunu görme şansı bulabiliyorsunuz. Üstelik bunun için kilometrelerce yol kat etmenize gerek olmadan…

Rijksmuseum / Amsterdam

Hollanda’nın en kapsamlı müzesi olan Rijksmuseum, Amsterdam seyahatlerinin olmazsa olmazı. Aynı zamanda çevrim içi olarak keşfedilmesi en keyifli müzelerden biri olmaya aday Rijksmuseum’da Rembrandt, Vermeer gibi ünlü ressamların eserlerinin yanı sıra sanat kütüphanesi de yer alıyor.

Pergamon Müzesi / Berlin

Sanal tur imkanı sunan müzelerden biri de Berlin’de yer alan Pergamon Müzesi. En ünlü eserlerinden biri Bergama’dan taşınan Zeus Sunağı olan müzede, klasik antik çağ koleksiyonu gibi pek çok önemli eser sergileniyor. Tabi bu sebeple Pergamon Müzesi sizin de bildiğiniz gibi bir sanatseverin mutlaka ama mutlaka ziyaret etmesi gereken müzelerin başında geliyor.

Ayasofya Müzesi / İstanbul

İstanbul’da yer alan Ayasofya Müzesi bugün dünyanın dört bir yanından milyonlarca turistin şehirde en sık ziyaret ettiği yerlerden biri. İç ve dış mimarisi ile tarihe yakından tanıklık etmenizi sağlayan müzede Osmanlı ve Bizans’ın izlerine rastlıyoruz. Müzenin sanal tur imkanı sunması ise onu henüz görme şansı olmayanları bir hayli sevindiriyor.

British Museum / Londra

Londra’da yer alan British Museum, tıpkı listede yer alan diğer müzeler gibi dünya çapında bir üne sahip. İlk olarak 1759 yılında ziyarete açılan bu müzede dünyanın dört bir yanından getirilen eserler sergileniyor. Dört ana bölümden meydana gelen müzeyi fiziki olarak gezebilmek kadar sanal olarak keşfetmek de ayrı bir keyif veriyor.

Ulusal Doğa Tarihi Müzesi / Washington

Daha önce Amerika’nın Washington kentinde yer alan Ulusal Doğa Tarihi Müzesi’ni görme şansınız olmuş muydu? Eğer olmadıysa sorun değil. Çünkü burası da sanal müze turu yapabileceğiniz yerlerden biri. Doğayı konu alan ve içerisinde bitkiler, hayvanlar, fosiller gibi milyonlarca örnekten oluşan bir koleksiyonun yer aldığı müze oldukça ilgi çekiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL