SEYAHAT

Kayseri’nin Lezzetli Mekanları!

Tarihi yapılarla süslenmiş kültürel dokusunun yanında, Kayseri doğasının büyük bir bölümü vadiler ve yaylalardan oluşuyor. Şehrin mutfağına lezzet veren malzemeler doğasının hediyesiyken, yemeklerdeki yaratıcılık da köklü kültür mirasından kaynaklanıyor. Altınsaray Pöç &..

Kayseri’nin Lezzetli Mekanları!

Tarihi yapılarla süslenmiş kültürel dokusunun yanında, Kayseri doğasının büyük bir bölümü vadiler ve yaylalardan oluşuyor. Şehrin mutfağına lezzet veren malzemeler doğasının hediyesiyken, yemeklerdeki yaratıcılık da köklü kültür mirasından kaynaklanıyor.

Altınsaray Pöç & Kuzu Dolma

Et yemekleriyle ön plana çıkan bu mekanda Kayseri’ye özgü lezzetlerle tanışabilirsiniz. Özellikle dana etinden yapılan dillere destan bir tarif var ki, mekan bu lezzeti tatmak isteyenlerle dolup taşıyor. Bu lezzet farklı ve özel bir pişme tekniğiyle yapılan pöç! Pöç en basit ifadeyle dananın kuyruk sokumunun ikinci boğumu demek. Lezzetiyle damak çatlatan pöç 16 saat boyunca külde ve kendi suyuyla pişiyor. Pöçü yiyeceğiniz en iyi mekan ise Altınsaray Pöç & Kuzu Dolma.

Vanilin Chocolate

Kayseri gibi etin ve mantının en güzelini yiyebileceğiniz bir şehirde en lezzetli çikolataları da tadabileceğinizi biliyor muydunuz? Mix Yaşam Merkezi’nin içerisinde yer alan Vanilin Chocolate’a giderek artizan çikolatacılığın geldiği son noktayı görebilirsiniz. Çeşit çeşit çikolatanın bulunduğu bu mekanda ürünlerin yapım aşaması oldukça dikkat çekici. Özellikle meşe odununda tütsülenerek yapılan fındık pralin çikolatasına bayılacaksınız.

Kebapçı Şakir

“Kayseri’de iyi sac kebabını nerede yerim” diyorsanız akla gelen ilk adres Kebapçı Şakir’in yeri. Kebapçı Şakir aynı zamanda Türkiye’nin en iyi tahinli kadayıf yapan mekanları arasında ilk sıralarda. 1926’dan beri hizmet veren bu mekanda lezzetli bir görsel şölene konuk olabilirsiniz. Kebapçı Şakir küçük ve salaş bir mekan olmasına rağmen atmosferi sıcacık!

Sultan Sofrası

“Kayseri’de ev yemeği yapan bir esnaf lokantası yok mu” diyorsanız rotanızı Sultan Sofrası’na çevirebilirsiniz. Çorba içmeyi seviyorsanız buranın terbiyeli paça çorbasını deneyebilirsiniz. Ama mekanın her daim kalabalık olduğunu ve yer bulmakta zorlanacağınızı da baştan söyleyelim. Bu lezzetli yemekleri tatmak için yoğun olmayan saatleri tercih etmeniz gerekiyor. Geleneksel Türk mutfağını en iyi yansıtan seçeneklerden biri olan Sultan Sofrası’nda aradığınız pek çok lezzeti bulabilirsiniz. Orijinal tarifleri ve kaliteli malzemelerle birleştiren bu mekanda kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL