DİZİ

Kaoslarda Bile İnsanı Gülümseten Dizi!

Gazeteci Ali Keklik El Marginal dizisi hakkında bir yazı kaleme aldı. Çoğu dizi ve filmsever TV dizilerini bırakıp Netflix’e üye olsa da ben hala üye olmamaya direnenler arasındayım. TV dizilerini..

Kaoslarda Bile İnsanı Gülümseten Dizi!

Gazeteci Ali Keklik El Marginal dizisi hakkında bir yazı kaleme aldı.

Çoğu dizi ve filmsever TV dizilerini bırakıp Netflix’e üye olsa da ben hala üye olmamaya direnenler arasındayım. TV dizilerini izlemeyi bıraktım bunun yerine internette faaliyet gösterenNetflix yerine yerli yapım BluTv’de kalmaya devam edeceğim.

Geçtiğimiz günlerde BluTv’de dizileri incelerken Arjantin yapımı El Marginal dizisi dikkatimi çekti. Merakla diziyi izleye başladım ve diziyi izlerken nedensizce gülümsediğimi hissettim. Stresli bir günün ardından bu film bana çok iyi gelmişti. Bir hafta içerisinde dizinin 2.sezonundaki bölümlerin tamamını izledim ve 3.sezonu beklemeye başladım.

Dizi bugüne kadar izlediğim filmlerden çok farklıydı, gerçek hayatta ne kadar gizli kalmış konular varsa bu filmde işlenmiş. Filmin konu aldığı mekanlar ise çok ilginç. Hapishane hayatı açık bir şekilde işlenmiş. Onca psikolojik baskılara rağmen idealist olarak direnmeye devam eden karakterlerde var.

Bunun yanı sıra ise rüşvetçi gardiyan, hapishane müdürü ve mahkûmlarla yatan kadın görevliler mevcut. Hapishane müdürünün kadın görevlileri birilerine peşkeş çekmesi, isteyenin istediği kişiyi rahat bir şekilde öldürebilmesi gibi ilginç konular var.

Özellikle 1.sezon hapishanedeki onca soruna, kaosa rağmen insanı gülümsetmeyi başarıyor. Arjantin’in suç dünyasını ve daha önce hiç görmediğiniz bir hapishane yaşamını birebir yansıtıyor. 2016 yılında yayın hayatına başlayan dizinin bölüm süreleri yaklaşık 50 dakika civarında değişiyor. Dizi bazı ülkelerde Netflix’de yayınlansa da Türkiye’de şuanda BluTv’de izlemek mümkün. Benim beğendiğim bir konu ise dizinin Türkçe dublaj seçeneği olması. BluTv diğer dizilerine de bu Türkçe dublaj seçeneğini getirirse daha güzel olacağını düşünüyorum.

Dizinin konusu ise, eski bir polis olan Miguel Palacios, bir hâkimin kızını kaçıran adam hakkında bilgiler toplamak için San Onofre hapishanesine mahkûm olarak gönderilir ve ismi Pastor Peña olarak değiştirilir ve olaylar bunun üzerine şekillenir.Bazı karakterler gerçekten ilginçler. Eğer değişik bir hayat görmek istiyorsanız oturun başına, bölümler gerçekten güzel akıyor. Keyif içinde izleyeceğiniz diziden pişman olmayacaksınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL