MEKANLAR

Kamp Yapabileceğiniz Doğa Harikası Yerler!

Tıpkı İstanbul gibi şehir yaşamının tüm kalabalığını ve stresini hissedebileceğiniz yerlerden biridir Ankara. Başkentte yaşayanlar şehrin bu yanını çok iyi bildiklerinden en kısa tatillerde bile minik kaçamaklar yapmak için plan..

Kamp Yapabileceğiniz Doğa Harikası Yerler!

Tıpkı İstanbul gibi şehir yaşamının tüm kalabalığını ve stresini hissedebileceğiniz yerlerden biridir Ankara. Başkentte yaşayanlar şehrin bu yanını çok iyi bildiklerinden en kısa tatillerde bile minik kaçamaklar yapmak için plan yaparlar. İlk tercihleri de genellikle doğa içi destinasyonlardan yana olur. Bizde sizler için kamp alanlarını sıraladık.

Işık Dağı Karagöl Jeositi

Ankara’nın Kızılcahamam ilçesine 35 km uzaklıkta yer alan Işık Dağı Karagöl Jeositi, şehir merkezine ise 112 km’lik bir mesafede konumlanıyor. Ankara’da kamp yapacak yer bulamayanlara inat tüm doğal güzelliğiyle ön plana çıkan bu alan, kafa dinlemek ideal olduğu kadar temiz havaya doymak isteyenleri de bir hayli sevindiriyor.

Şahinler Tabiat Parkı

Şahinler Tabiat Parkı Ankara’nın Kızılcahamam ilçesi sınırları içerisinde ilçeye 30 km, başkente ise 100 km mesafede keyifli bir kamp rotası sunuyor. Tertemiz doğası ile kamp için olduğu kadar trekking yapmak isteyenlerin de ilk tercihlerinden biri olan tabiat parkı, özel bir işletmeye ait olması sebebiyle ücretli olarak hizmet veriyor.

Soğuksu Milli Parkı

Meşhur çam ormanlarıyla görülesi bir doğal güzelliğe sahip olan Soğuksu Milli Parkı doğa sporları için olduğu kadar kamp yapmak isteyen Ankaralılar tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Bunda muhteşem doğası kadar Ankara şehir merkezine 80 km gibi kısa bir sürüş mesafesinde yer alıyor oluşunun da büyük bir etkisi bulunuyor.

Çamkoru Tabiat Parkı

Ne yazık ki kamp yapmak için izin almanız gereken bir diğer durak ise Çamkoru Tabiat Parkı; ancak hemen belirtelim ki lütfen özel izinle kamp yapabileceğini bu milli parklar sizi yıldırmasın. Çünkü gittiğinizde karşılaştığınız manzara onun için emek harcamanıza hem değiyor hem de tüm uğraşlarınızı bir anda unutturuyor.

Aluçdağı Milli Parkı

Toplamda 17 adet trekking parkuru ile trekkingcilerin favori duraklarından biri olan Aluçdağı Milli Parkı, Ankara merkezine 110 km uzaklıkta konumlanıyor. Aynı zamanda piknik alanı ve kamp yeri olarak hizmet veren milli park, tam anlamıyla yerinde duramayanlara hitap ediyor.

YORUMLAR (1)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL