MEKANLAR SEYAHAT

Kafa dinleme yeri: Kalkan!

Ülkece tatili hak ettiğimiz bugünlerde, pek çoğumuz güvenli bir tatil için planlarını yapmaya başladı. Yaz tatili için Ege ve Akdeniz yine en çok tercih edilen bölgeler arasında ancak bu yıl..

Kafa dinleme yeri: Kalkan!

Ülkece tatili hak ettiğimiz bugünlerde, pek çoğumuz güvenli bir tatil için planlarını yapmaya başladı. Yaz tatili için Ege ve Akdeniz yine en çok tercih edilen bölgeler arasında ancak bu yıl konaklamada karavan, özel havuzlu villa, çadır, tekne ve butik oteller daha çok tercih ediliyor. Bu seçenekler arasında konforuna düşkün, izole bir tatil yaşamak isteyenlerin tercihi ise özel havuzlu villalar oluyor. Özel havuzlu villa tatili denince de öne çıkan beldelerimiz arasında Kalkan yer alıyor.

Yüzyıllar önce Herodot’un “dünyada yıldızlara en yakın yer” olarak tanımladığı Kalkan, Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı şirin mi şirin bir sahil kasabası. Gerçekten de burada gece olduğunda elinizi uzatsanız dokunabilecekmişsiniz kadar yakın hissediyorsunuz yıldızlara kendinizi.
Kalkan’ın gecesi böyle özel bir atmosfere sahipken gündüzleri de muhteşem berraklıktaki denizi ile büyülüyor. Toros Dağları’nın yüksek zirveleri tarafından çevrelenen belde çanak şeklinde olduğu için evlerin çoğu bu muhteşem manzaradan nasibini alıyor. Size de arkanıza yasalanıp gecesi başka gündüzü başka güzel olan bu eşsiz yerin keyfini çıkarmak kalıyor.

Yüzyıllar önce Herodot’un “Dünyada yıldızlara en yakın yer” olarak tanımladığı Kalkan, Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı şirin mi şirin bir sahil kasabası. Gerçekten de burada gece olduğunda elinizi uzatsanız dokunabilecekmişsiniz kadar yakın hissediyorsunuz yıldızlara kendinizi.
Kalkan tam bir sayfiye ve kafa dinleme yeri. Antalya Havalimanı’na 210, Dalaman Havalimanı’na 130 kilometre uzaklıkta. Havalimanlarından buraya servis olmadığı için ya araç kiralamanız, ya taksi tutmanız ya da transfer ayarlamanız gerek.

Tabii henüz uçak ile ulaşımı tercih etmeyenlerdenseniz kendi aracınızla Kalkan’a gelerek de keyifli bir yol deneyimi yaşayabilirsiniz. Kalkan ve civarındaki sakin koyları keşfetmek için de özel araç iyi bir seçenek olacaktır.

Kalkan küçük bir kasaba tadında… Şirin küçük bir çarşısı var ama restorandan kafeye, hediyelik eşya dükkânından emlakçıya kadar her şeyi bulmak mümkün. Üzerinde deniz feneri bulunan güzel bir de limanları var.
Mavi bayraklı plajlar cenneti Kalkan’da, denize girecek güzel bir yer bulmak için zorlanmayacağınız garanti ancak şu dört plaj buraya gelmişken mutlaka görmeniz gerekenler arasında yer alıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL