SEYAHAT

Kadıköy’de gezilecek yerler listesi!

İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Kadıköy, kalabalık nüfusu ve sokakları, caddeleri ve gezilecek yerleri ile yalnızca İstanbul halkının değil, İstanbul’u kısa süreli ziyaret eden çok sayıda turistin de dikkatini çekmeyi başarıyor…

Kadıköy’de gezilecek yerler listesi!

İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Kadıköy, kalabalık nüfusu ve sokakları, caddeleri ve gezilecek yerleri ile yalnızca İstanbul halkının değil, İstanbul’u kısa süreli ziyaret eden çok sayıda turistin de dikkatini çekmeyi başarıyor.

Bağdat Caddesi

Markaların istila ettiği en ünlü caddelerden bir tanesi olan Bağdat Caddesi, Kadıköy’ün en işlek noktalarından bir tanesidir. Alış veriş yapmak isteyen birçok yerli ve yabancı turist genellikle bu noktayı ziyaret ediyor ve markalara bu adres üzerinden erişim sağlıyor.

Süreyya Opera Binası

Opera bir dönem sinema gösterimleri içinde kullanılmış ancak sonrasında yine opera olarak hizmet vermeye devam etmiş. Görkemli iç mimarisi ile Kadıköy’de görülmesi gereken yerler arasında.

Barış Manço Müzesi

Barış Manço’nun yaşadığı ve eserlerini ürettiği ev günümüzde bir müzeye dönüştürüldü. Müzede Barış Manço’ya ait kıyafetler, eşyalar yer alıyor. Müze sanatçı yaşamının dışında yer alan yaşamından da izler taşıyor.

Bostancı Lunaparkı

Kadıköy’de çocuklarla gezilecek yerler arasında Bostancı Lunaparkı yer alıyor. Eğlence arayanlar ve hoş vakit geçirmek isteyenler için ve arkadaşlarınızla veya Kadıköy’de sevgiliyle gidilecek yerler arasında bulunuyor. 

Caddebostan Plajı

Bir dönem kullanıma kapatılan plaj, yeniden aktif hale getirilmiş ve halkın kullanımına açılmıştır. Yaz aylarında serinlemek ve keyifli vakit geçirmek adına İstanbul halkının en sık ziyaret ettiği plajlardan bir tanesi olduğunu da görebiliyoruz. Yüzmek, güneşlenmek ve tatilin keyfini sürmek adına binlerce insan burada toplanıyor.

Haydarpaşa Garı

3. Selim’in paşalarından biri olan Haydar Paşa’nın isini taşıyan gar, 1908 yılında aktif hale gelmiş ve restorasyon çalışmaları ile birlikte günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır. Çok sayıda dizi ve filmin çekimleri de hali hazırda burada yapılıyor ve ihtişamlı görüntüsü ile birlikte yabancı turistlerin de beğenisini kazanıyor. Son yangından sonra yenileme çalışmaları halen devam ediyor.

Oyuncak Müzesi

Kadıköy ilçe sınırları içersinde yer alan Göztepe’de konumlanmış olan oyuncak müzesi de en çok ziyaretçi kabul eden adreslerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Sunay Akın gibi önemli bir ismin imzasını taşıyan müze, yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlere de ev sahipliği yapıyor.

Ayia Efimia Rum Ortodoks Kilisesi

Rum Ortodoks Kilisesidir ve 320 yıllık bir tarihe sahiptir. İlk olarak 1694 yılında yapılan kilise daha sonra gördüğü tadilatlar ile bugünkü görünümünü almıştır

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL