SİNEMA

Jill Soloway, Red Sonja Filmini Yönetecek!

Yapım aşamasında yaşadığı sorunlarla gündeme gelen Red Sonja filmi aradığı yönetmeni sonunda buldu. Kendisine yöneltilen cinsel taciz suçlamalarının ardından projeden ayrılan Bryan Singer’ın yerine, Altın Küre ödüllü Transparent dizisinin yaratıcısı..

Jill Soloway, Red Sonja Filmini Yönetecek!

Yapım aşamasında yaşadığı sorunlarla gündeme gelen Red Sonja filmi aradığı yönetmeni sonunda buldu. Kendisine yöneltilen cinsel taciz suçlamalarının ardından projeden ayrılan Bryan Singer’ın yerine, Altın Küre ödüllü Transparent dizisinin yaratıcısı Jill Soloway filmi yazıp yönetecek.
Brigitte Nielsen ve Arnold Schwarzenegger’in başrolünde yer aldığı 1985 yapımı Red Sonja filmi, vizyona girdiği dönemde eleştiri oklarının hedefi olmuş, gişede ise yapımcılarının yüzünü güldürmeyi başaramamıştı. Çizgiroman uyarlamalarının revaçta olduğu şu dönemde Red Sonja, yeni bir filmle beyazperdeye geri dönüyor. Fakat yıllardır yapım aşamasında yaşanan aksaklıklardan başını bir türlü kurtaramıyor. Yapımcı şirket Millennium Films, filmi yönetmesi için Bryan Singer ile anlaşmıştı. Ancak Singer’a yöneltilen cinsel taciz suçlamaları, Millenium Films’in projeyi rafa kaldırmasına neden oldu.
Red Sonja’nın yeni bir uyarlamaya kavuşamayacağını düşündüğümüz dönemde filmle ilgili yeni bir haber gündeme geldi. Görünüşe göre Red Sonja beyazperde macerasına devam ediyor. Hem de yeni bir yönetmenle. Altın Küre ödüllü Transparent dizisinin yaratıcısı Jill Soloway, filmi yazıp yönetecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL