Aktüel

Jennifer Lawrence hakkında şaşırtıcı gerçekler!

Jennifer Lawrence; güzelliği, başarılı oyunculuğu ve lüks yaşamıyla magazin dünyasının en gözde isimleri arasında yer almaktadır. ABD asıllı ünlü film yıldızı Jennifer Lawrence hakkında neler biliyorsunuz? 15 Ağustos 1990 tarihinde..

Jennifer Lawrence hakkında şaşırtıcı gerçekler!

Jennifer Lawrence; güzelliği, başarılı oyunculuğu ve lüks yaşamıyla magazin dünyasının en gözde isimleri arasında yer almaktadır. ABD asıllı ünlü film yıldızı Jennifer Lawrence hakkında neler biliyorsunuz?
15 Ağustos 1990 tarihinde Amerika’nın Kentucky eyaletinde dünyaya gelmiştir. “İngiliz, Alman, İrlanda ve İskoç” asıllı bir ailenin çocuğudur. Jennifer Lawrence’nin babası Gary inşaat işçisi, annesi Karen ise ev kadınıdır. Jennifer’ın Ben ve Blaine adında iki erkek kardeşi bulunmaktadır.

Jennifer Lawrence, küçüklüğünde “Erkek Fatma” lakabıyla bilinmektedir. Okul döneminde Lawrence’nin öğretmelerini, onun çok sert yapıya sahip olmasından dolayı diğer kızlarla oynamasına izin vermemiştir. Jennifer Lawrence’nin çocukluk zamanında ailesine ait bir at çiftliği vardı. Burada sıklıkla atlarla vakit geçiren Lawrence’nin Muffin adında bir midilliye sahipti. Muffin, Jennifer Lawrence’nin en yakın çocukluk arkadaşı olarak bilinmektedir.


Jennifer Lawrence çocukluğu boyunca anne ve babasının desteğiyle kilise oyunlarında ve okul müzikallerinde sahne almıştır.Çocukluk hayatından amigoluk yapan Jennifer Lawrence, lise hayatında çim hokeyi, voleybol, basketbol ve softball sporlarıyla ilgilenen atletik bir çocuktu. İşin garibi Lawrence katıldığı spor etkinliklerinde babasının koçluk yaptığı erkek takımlarında yer almıştır. Son derece başarılı bir eğitim hayatı geçiren Jennifer Lawrence, liseden 3.9 not ortalamasıyla iki yıl içerisinde mezun olmuştur. Jennifer Lawrence, büyüdüğünde doktor olmak istediğini söylemiştir. Ailesiyle birlikte New York’ta tatile giden Jennifer Lawrence, henüz daha 14 yaşındayken yetenek avcısı tarafından keşfedilmiştir. Daha sonra Los Angeles’a taşınacak olan Lawrence, oyunculuk kariyerin temellerini televizyon şovlarına konuk olarak elde edecekti. Liseden iki yıl erken mezun olan Jennifer Lawrence, yetenek avcısının teklifini değerlendirerek Los Angeles’a taşınmıştır. Lawrence ilk büyük rolüne sitcom (durum komedisi) The Bill Engvall Show’da ana rol oyunculuğuyla başlamıştır. Jennifer Lawrence 2008 yılında vizyona giren “Garden Party” bağımsız sinema filminde Tiff rolünü canlandırmıştır. Başarılı oyuncu aradan geçen 2 yılın ardından ” Winter’s Bone” bağımsız drama filmin de yoksulluktan arınan bir genci canlandırmıştır.

Başarılı oyunculuğu ve güzelliğiyle dikkat çeken Jennifer Lawrence, yönetmen Matthew Vaughn’ın teklifini kabul ederek X-Men: First Class filminde rol almıştır. 2011 yılında gösterime giren film başrolünde yer alan Jennifer Lawrence, Mystique karakterine hayat vermiştir. X Men: First Class filmiyle şöhretin zirvesine tırmanan Jennifer Lawrence, tüm zamanların en çok hasılat yapan aksiyon filmi Açlık Oyunları’nda Katniss Everdeen karakterini canlandırmıştır. 2012 yılında gösterime giren film, 695 milyon dolar gişe hasılatına sahiptir. Romantik komedi türünde çekilen Umut Işığım filminde depresif ve iki kutuplu dul bir kadını canlandıran Jennifer Lawrence, gösterdiği başarılı performansla “En İyi Kadın Akademi Ödülü” kazanmıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL