SİNEMA

İzlediğinize pişman olmayacağınız 7 film önerisi!

Filmle gez ekini olarak sizler için birbirinden etkileyici 7 filmi sizler için listeledik.  İşte o film: Togo (2019) IMDB 8.1 Zorlu kış şartlarında geçen inanılmaz bir hikaye. İnsanlarla hayvanların dostluğunun..

İzlediğinize pişman olmayacağınız 7 film önerisi!

Filmle gez ekini olarak sizler için birbirinden etkileyici 7 filmi sizler için listeledik.

 İşte o film:

Togo (2019) IMDB 8.1

Zorlu kış şartlarında geçen inanılmaz bir hikaye. İnsanlarla hayvanların dostluğunun ne anlama geldiğini tek kelimeyle özetleyebilen bir hazine. Togo ilk günlerinden itibaren çok zor doğa şartlarında yaşayan sahibinin dikkatini çekebilmiş önceleri kendisinden kurtulmaya çalışılmış bir hayvandır. Sahibinin onu satmak için çok çaba harcamasına rağmen bir şekilde geri gelebilmiş ve liderlik özelliğini daha genç yaşında ortaya koyarak kendisini ispatlamış, sahibi tarafından da sonraları çok sevilmiş bir köpek olmuştur. Tamamen gerçek bir hikayeyi anlatan film ders niteliğinde insan hayvan ilişkilerini içerir.

Sahtekar – Changeling (2008) IMDB 7.7

Sahtekar filmi izleyenlerin içeriğini oldukça merak ettikleri bir filmdir. 2008 yılı yapımı olan filmde bir annenin oğluyla olan hikayesi anlatılmaktadır. Kaçırılan oğlunun bulunması Christine Collinsin en büyük duasıydı. Oğlunun bulunması Kristina için oldukça önemli bir konu olsa da bu buluşma aslında çocuğunun kendi çocuğu olmadığının bir göstergesi olmuştur. Medya ve polis teşkilatından herhangi bir yardım alamayan Kristina farklı yollara başvurmuş bir annedir. Cristina sormuş olduğu sorulara aradığı cevaplara, kendi başına bazı adımlar atmaya karar vermiştir. Atmış olduğu bu adımlarda ise hayatını yüzde yüz değiştirecek bazı gerçeklerle yüz yüze gelmiştir.  Los Angeles 1928 yılında her sabah gibi işine gitmek için evden çıkan Cristina akşam eve döndüğünde oğlunu evde bulamaz ve hikaye başlar. Christian arama çalışmalarında bir türlü aradığı sonuca ulaşamaz.

1917 Filmi (2019) IMDB 8.5

Bu filmin vizyon tarihi 21 şubat 2020’dir. 1917 filmi vizyona girmeden pek çok kişinin merakını uyandırmıştır. Filmin bu kadar merak uyandırmasının önemli bir sebebi de almış olduğu ödüllerdir. Film 73. kez düzenlenen Bafra Film Festivali’nde 7 dalda ödül almaya aday gösterilmiştir. Filmde farklı tekniklerin kullanıldığını söyleyen yönetmen ve senaristlerde filmin bu kadar ilgiyi hak ettiğinin üzerinde durmaktadırlar. Vizyon tarihi gelmeden önce çok fazla kişinin merakını uyandıran film vizyona girdikten sonra da birçok kişinin beğenisini kazanacağına benzemektedir.

Aquaman (2018) IMDB 7.0

Fragmanını izlediğiniz zaman bile merakınıza engel olamayacağınız, konusu ile şaşırtan bu film mutlaka izleyeceğiniz filmler arasında olmalıdır. Çeşitli sahneleri, oyuncuların işinde ki profesyonelliği, filmde kullanılan kıyafet ve çeşitli araç gereçler filmin ilgi çekici olmasını sağlamış olup filme ayrı bir hava katmıştır.

Parazit – Parasite (2019) IMDB 8.6

Bir filmde aranan ilk özelliklerden bir tanesi sürprizler ile dolu olmasıdır. Böyle bir film ile karşılaştığınız zaman mutlaka bu filmin devamını istersiniz. Parazit filmi tam anlamıyla bu düşüncelere sahip olacağınız bir filmdir. Diğer filmler ile karşılaştırıldığı zaman hiçbir film ile eşi benzeri olmayan parazit filmi güçlü bir kadroya sahiptir. Güçlü bir kadroya sahip olması da filmi olduğundan daha güzel bir hale getirmiştir. Oyuncuların kusursuzluğu sayesinde daha heyecanlı hale gelen bu film mutlaka hafta sonlarınızda sizin evlerinize konuk olmalı. İzleyenleri her sahnesinde ayrı ayrı etkileyen bu filmi izledikçe izleyesiniz gelecek.

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu (2019) IMDB 8.8

Cep Herkülü, belgesel filmlerden hoşlananlar için tavsiye niteliğinde verilecek film önerisi arasındadır. Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu yakın tarihimize başarıları ile damga vuran en önemli haltercilerimizdendir. Onun başarıları ile dolu yaşamını izlemek isteyenlere bu film, ayrı bir keyif sunacaktır.

Pk – Peekay (2014)  IMDB 8.1

Bu film bollywood endüstriden tarafından yapılmıştır. 2014 yılında seyircisiyle buluşmuştur. AamirKhan, SanjayDutt, AnushkaSharma, Bomanİrani, Sushant Singh Rajput, SaurabhShukla gibi değerli oyuncular yer almaktadır. Yönetmen koltuğunda Hindistan’ın en önemli yönetmeni RajkumarHirani bulunmaktadır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL