MEKANLAR SEYAHAT

İtalya’da Bu Evler Ücretsiz Olarak Veriliyor!

İtalya’da Sicilya’ya bağlı Cammarata bölgesindeki evler, belediye başkanı tarafından ücretsiz olarak verilmeye başlandı. Belediye başkanı, bölgenin bakımsız ve terk edilmiş olmasından üzüntü duyduğu için böyle bir kampanya yapmaya karar verdiğini..

İtalya’da Bu Evler Ücretsiz Olarak Veriliyor!

İtalya’da Sicilya’ya bağlı Cammarata bölgesindeki evler, belediye başkanı tarafından ücretsiz olarak verilmeye başlandı. Belediye başkanı, bölgenin bakımsız ve terk edilmiş olmasından üzüntü duyduğu için böyle bir kampanya yapmaya karar verdiğini söyledi.


Birkaç ay önce sizlerle, İtalya’daki ilginç bir olayı aktarmıştık. Bu olay, İtalya’nın Mussomeli isimli bölgesinde gerçekleşmişti ve bölgesel yönetim, bu köydeki evleri 1 euro karşılığında satışa çıkarttığını duyurmuştu. Ancak açıklamanın ardından kısa bir süre geçtikten sonra bu olayın bir PR çalışması olduğu anlaşılmıştı. Şimdi, yine benzer bir olay baş gösterdi ancak bu kez, PR çalışması değilmiş gibi görünüyor.


Benzer olay, yine İtalya’da gerçekleşti. Sicilya’ya bağlı Cammarata, bölgenin terk edilişine engel olmak amacıyla yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya kapsamında isteyen herkes “ücretsiz” ev sahibi olabiliyor. Üstelik yerel yönetim, bu bölgeye yerleşen evli ve çocuklu kişilere 1.000 euro yardım da yapacak. Yerel yönetimin bu kampanyadaki tek şartı ise ücretsiz olarak alınan eve 5.000 euro tadilat yapmak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL