MEKANLAR SEYAHAT

İtalya’da 6,5 TL’ye ev sahibi olabilirsiniz!

Güney İtalya’nın Puglia bölgesinde rüya gibi bir sahil kentinde bir ev sahibi olmak için sadece 1 euro ödemeniz yeterli. Her zaman iç geçirip “ah keşke şöyle deniz manzaralı bir evim..

İtalya’da 6,5 TL’ye ev sahibi olabilirsiniz!

Güney İtalya’nın Puglia bölgesinde rüya gibi bir sahil kentinde bir ev sahibi olmak için sadece 1 euro ödemeniz yeterli.

Her zaman iç geçirip “ah keşke şöyle deniz manzaralı bir evim olsa” mı demiştiniz? İşte size süper fırsat.

İtalya’nın topuk kısmında yer alan Taranto şehri, nüfusunu artırmak için sahili kıyısındaki evleri 1 eurodan satışa çıkarıyor.

Taranto, eski şehirdeki nüfusu 25 bin artırmak istiyor.

Proje kapsamında ilk olarak 5 ev satışa sunulacak. Eğer sonuç başarılı olursa bu sayı artacak.

Taranto’daki 1 euroluk evlere sahip olmak için aranan tek şart; evlerin içindeki tadilat işlerini yaptırmak ve orada yaşamak!

Diğer köy ve kasabalardaki projeler gibi bu fırsattan yararlanmak için evi satın alan kişinin evin tüm tadilatlarını kendi cebinden yaptırması ve o evde yaşaması gerekiyor.

Taranto Belediye Meclisi’nin tarihi mirastan sorumlu üyesi Francesca Viggiano Taranto’nun artık insanların gittiği bir yer değil, döndüğü bir yer olmasını istediklerini ve bu proje ile de turizmi canlandırmayı umduklarını söyledi.

Taranto’nun tarihi merkezinde 19. yüzyılda yaklaşık 37 bin kişi yaşarken 2010’lar itibariyle bu sayının yaklaşık olarak 2800’e düştüğü belirtiliyor.
Taranto, muhteşem mimariyle dolu ve içerisinde turistlere sunacağı pek çok şey barındırıyor.


Taranto’da kumlu plajların yanı sıra flamingolara ev sahipliği yapan doğa rezervleri de bulunuyor.

Öte yandan Taranto son yıllarda, Avrupa’nın en büyük çelik fabrikası ve bu fabrikanın yol açtığı çevre kirliliği ile haberlere konu olan bir kent.
Yerel halk, fabrika nedeniyle oluşan çevre kirliliği ile ilgili sürekli olarak gösteriler düzenliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL