SİNEMA

İtalya tüm sinema salonlarını kapatıldı!

Corona virüsü salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İtalya’da hükûmet tarafından alınan kararla ülkedeki tüm sinema salonları 3 Nisan’a kadar kapatıldı. İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan, ancak..

İtalya tüm sinema salonlarını kapatıldı!

Corona virüsü salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İtalya’da hükûmet tarafından alınan kararla ülkedeki tüm sinema salonları 3 Nisan’a kadar kapatıldı.

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan, ancak zamanla dünyanın dört bir yanına yayılarak tüm dünyada korkuya neden olan Corona virüsü, sinema dünyasında da etkisini hissettiriyor. İnsanların kapalı alanlarda toplanması salgının yayılması için tehlike teşkil ettiği için sinemada izleyici rakamlarında kayda değer düşüş yaşanırken, hükûmetler ve sinema kurumları da bu salgının önüne geçmek için ciddi önlemler almak zorunda kalıyor.

SXSW Film Festivali, MipTV, Canneseries ve Selanik Belgesel Festivali gibi festivaller ve fuarlar Corona virüsü salgını nedeniyle ertelenmek zorunda kalırken, bazı ülkelerde sinema salonlarının tamamı kapatılmak zorunda kalıyor. Salgından en ciddi şekilde etkilenen ülke olan Çin’de sinema salonlarının kapatılmasının ardından bu kez de benzer bir karar İtalya’dan geldi. İtalya hükûmeti, ülkede çok sayıda ölüme neden olan Corona virüsü salgınının önüne geçebilmek için tüm sinema salonlarını 3 Nisan’a kadar kapatma kararı aldı. Üstelik salgının kontrol altına alınamaması hâlinde bu kararın daha ileri bir tarihe uzatılabileceği belirtiliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL