Aktüel

İşte Netflix’in Dünya Çapındaki İstatistikleri!

Netflix, ilk kez tüm dünya çapında kullanıcı istatistiklerini yayınladı. Verilere göre platformun ABD ve Kanada dışındaki kullanıcı sayısı çok önemli bir sıçrama göstermiş durumda. Netflix’in bu kararı, ABD dışındaki piyasaların..

İşte Netflix’in Dünya Çapındaki İstatistikleri!

Netflix, ilk kez tüm dünya çapında kullanıcı istatistiklerini yayınladı. Verilere göre platformun ABD ve Kanada dışındaki kullanıcı sayısı çok önemli bir sıçrama göstermiş durumda.

Netflix’in bu kararı, ABD dışındaki piyasaların ne kadar önemli hâle geldiğini ve Netflix’in yüz yüze olduğu rekabeti gözler önüne seriyor. Verilere göre Netflix’in 158 milyon kullanıcısının yarısından çoğu ABD dışındaki ülkelerden gelirken büyümesinin de %90’ı ABD dışındaki ülkelerden kaynaklanıyor.

2017’nin ilk çeyreğinden bu yana Avrupa bölgesindeki kullanıcıların sayısı %140 artarken Asya/Pasifik’teki kullanıcıların sayısı üç katının üzerine çıktı. Aynı dönem (2017) Latin Amerikalı kullanıcıların sayısı 15,4 milyonken 2019 itibariyle bu rakam 29,4 milyon oldu.
ABD ve Kanada, 2019’un ilk üç çeyreği itibarıyla toplam 67,1 milyon kullanıcı ve 7,4 milyar dolar gelirle birinci sırada yer alıyor ancak 2017’in ilk çeyreği ile 2019’un üçüncü çeyreği arasında bu iki ülkedeki kullanıcı artışı yalnızca %23.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL