Aktüel

İspanya’da setler 11 Mayıs’ta yeniden başlıyor!

İspanya hükümeti eğlence sektörünü yakından ilgilendiren yeni kararlar aldı. Buna göre virüs nedeniyle kapanan sinemalar ve duran setler çalışmaya yeniden başlayabilecekler. Setlerin başlangıç tarihi olarak 11 Mayıs belirlendi. Çekimlere geri..

İspanya’da setler 11 Mayıs’ta yeniden başlıyor!

İspanya hükümeti eğlence sektörünü yakından ilgilendiren yeni kararlar aldı. Buna göre virüs nedeniyle kapanan sinemalar ve duran setler çalışmaya yeniden başlayabilecekler.

Setlerin başlangıç tarihi olarak 11 Mayıs belirlendi. Çekimlere geri dönen setler bunun için öncesinde izin alacaklar. Reşit olmayan oyuncuların çalıştığı setler bunun için de özel bir izin almak zorunda.

Sinemalar ise 26 Mayıs’ta açılacak. Ancak sinemaların kapalı kaldığı süreçte yaşadığı kayıpların veya açıldıktan sonra yaşayacağı kayıpların nasıl kompanse edileceği belirsizliğini koruyor. Variety’nin haberine göre sinemalar kapalı kaldıkları süreçte yaklaşık 100 milyon € kayıp yaşadı. Açıldıktan sonra üçte bire yakın kapasitede hizmet verdikleri takdirde eskiye oranla her ay 43.5 million € daha kayıp yaşayacaklar. Bu nedenle konuyla ilgili hükümetin herhangi bir iyileştirme kararı alıp almayacağı merak ediliyor.

Virüsün ülkeyi ikinci bir dalgayla vurması halinde tarihlerin ertelenmesi ve değişiklik yapılması ihtimali de bulunuyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL