MEKANLAR SEYAHAT

İspanya’da halk, plajlara akın etti!

İspanya’da son iki gündür koronavirüs kaynaklı can kaybı tespit edilmezken, vaka sayıları da giderek azalıyor. Kademeli normalleşme planının da devam ettiği ülkede halk, salgınla ilgili olumlu gelişmelerin ardından plajlara akın..

İspanya’da halk, plajlara akın etti!

İspanya’da son iki gündür koronavirüs kaynaklı can kaybı tespit edilmezken, vaka sayıları da giderek azalıyor. Kademeli normalleşme planının da devam ettiği ülkede halk, salgınla ilgili olumlu gelişmelerin ardından plajlara akın etti.

Koronavirüs salgını nedeniyle en fazla can kaybının yaşandığı 5. ülke konumunda bulunan İspanya’da, son 48 saatte Kovid-19 kaynaklı ölüm tespit edilmedi.

İspanya Sağlık Bakanlığı, Kovid-19 salgınıyla ilgili ölü ve vaka sayılarını güncelledi. Ülkede son bir haftada 34 kişinin salgından öldüğünü fakat son 48 saatte ölüm görülmediğini bildirdi. İspanya’da son 24 saatte 137 yeni koronavirüs vakası tespit edildi ve toplam vaka sayısı 239 bin 932’ye yükseldi.

Reuters haber ajansının servis ettiği görüntülerde çok sayıda kişinin plajlara gittiği görülüyor. Plajlara gidenlerin bazılarının sosyal mesafe kuralına uyduğu görülürken, büyük çoğunluk sosyal mesafe kuralını hiçe saydı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL