SEYAHAT

İnsanlardan Saati Kaldırıp Zamansız Yaşayalım Talebi!

Norveç’in kuzeyinde bulunan Sommaroy adası sakinleri, adada saat kavramının kaldırılmasını istiyorlar. Kararın resmileşmesi için Norveç parlamentosuna gidileceği ifade edilirken 300 nüfusu olan köy, bu fikir karşısında ikiye bölünmüş durumda. Avrupa’nın..

İnsanlardan Saati Kaldırıp Zamansız Yaşayalım Talebi!

Norveç’in kuzeyinde bulunan Sommaroy adası sakinleri, adada saat kavramının kaldırılmasını istiyorlar. Kararın resmileşmesi için Norveç parlamentosuna gidileceği ifade edilirken 300 nüfusu olan köy, bu fikir karşısında ikiye bölünmüş durumda.
Avrupa’nın ilgi çekici ülkelerinden bir tanesi olan Norveç, son günlerde halkın tuhaf bir isteğiyle uğraşıyor. Ülkenin kuzey kesimlerinde bulunan Sommaroy adasında yaşayan halk, saat uygulamasının adadan kaldırılmasını talep ediyor ve bunun için çalışmalara da başlanmış durumda.

Bu tartışmaların ortaya çıkmasıyla birlikte zaten 300 kişilik bir nüfusa sahip olan bu ada ikiye bölündü. İnsanların kimisi bu olayı doğrudan desteklerken kimileri ise bu durumun bazı sorunlara yol açacağı yönünde fikirlerini belirtti. Eğer bu istek gerçekleşirse Sommaroy, dünyanın saat kavramı olmayan ilk bölgesi olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL