DİZİ

IMDb’de popüler yerli diziler!

Malum dünyada en çok dizi satışı gerçekleştiren ülkelerden biriyiz. Ve kendi içimizde fazlasıyla eleştirdiğimiz yerli dizilerimizin başarısı işin aslı dünyanın her yerinde göz kamaştırıyor. Listeleri ile pek konuşulan, izleyicilerin bir..

IMDb’de popüler yerli diziler!

Malum dünyada en çok dizi satışı gerçekleştiren ülkelerden biriyiz. Ve kendi içimizde fazlasıyla eleştirdiğimiz yerli dizilerimizin başarısı işin aslı dünyanın her yerinde göz kamaştırıyor. Listeleri ile pek konuşulan, izleyicilerin bir nevi “öneri” almak için ve güncel dizilerden haberdar olmak için ziyaret ettiği IMDb’ye bu sefer yerli dizilerimiz için göz attık.

Diriliş Ertuğrul

IMDb puanı: 7.6

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 19.590 oy aldı. 2014–2019 yılları arasında yayınlandı ve Çarşamba akşamlarının en çok izlenen dizisi oldu.

Atiye

IMDb puanı: 7.7

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 10.975 oy aldı. 2019’un son günlerinde yayınlandı ve buna rağmen Netflix Türkiye’de “Yılın En Çok İzlenenlerinden” biri oldu. İkinci sezonu merakla bekleniyor.

Hakan: Muhafız (The Protector)

IMDb puanı: 7

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 27.274 oy aldı. İlk sezonu ile yarattığı etkiyi ikinci sezonuyla pek yaratamadı. Çok eleştirildi ancak buna rağmen yeni sezonu merakla bekleniyor. Üçüncü ve dördüncü sezon onayını ise en başından almıştı.

Çukur

IMDb puanı: 7.4

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 6.818 oy aldı. Üç sezondur Pazartesi akşamlarının en çok izlenen dizilerinden biri… Çukur’un simgesi ise çoktan fenomen oldu.

Kara Para Aşk

IMDb puanı: 7.2

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 4.076 oy aldı. 2014–2015 yılları arasında yayınlandı. Yurtdışında ise hala izlenmeye ve konuşulmaya devam ediyor.

Babil

IMDb puanı: 7.4

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 385 oy aldı. 2020’nin ilk dizilerinden biri… Kadrosu adeta Şampiyonlar Ligi gibi, izlenmeleri ise son derece yüksek.

Kuruluş: Osman

IMDb puanı: 7.4

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 716 oy aldı. Diriliş: Ertuğrul’un devamı olan dizi yine Çarşamba akşamlarının en çok izlenen dizisi.

Muhteşem Yüzyıl

IMDb puanı: 6.6

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 13.917 oy aldı. 2011 ve 2014 arasında yayınlanan dizi o dönemin en çok izlenen ve konuşulan dizisiydi. Dünyadaki etkisi ise halen devam ediyor.

Erkenci Kuş

IMDb puanı: 7.3

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 3.335 oy aldı. Son zamanların en çok sevilen romantik-komedilerinden biri oldu. “CanEm” uzun süre sosyal medyanın gündemindeydi.

Ezel

MDb puanı: 8.6

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 22.979 oy aldı. 2009 ve 2011 yılları arasında yayınlandı. Kadrosu ve hikayesiyle unutulmayanlardan oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL