SİNEMA

IMDb Puanlarına Göre En İyi Joaquin Phoenix Filmleri!

Joker filmindeki rolüyle Oscar dahil bütün ödülleri süpüren Joaquin Phoenix, aslında sinemaseverler için yabancı bir isim değil. Kendisi, Gladiator ve Her gibi baş yapıtlarda da rol almıştı. Eğer onu Joker..

IMDb Puanlarına Göre En İyi Joaquin Phoenix Filmleri!

Joker filmindeki rolüyle Oscar dahil bütün ödülleri süpüren Joaquin Phoenix, aslında sinemaseverler için yabancı bir isim değil. Kendisi, Gladiator ve Her gibi baş yapıtlarda da rol almıştı. Eğer onu Joker ile tanıdıysanız, bu listedeki filmleri izlemenizi tavsiye ederiz.


Sinema ve çizgi roman dünyasındaki en tuhaf karakterlerden birisi olan Joker, onu kuşanan aktörler için tarihe geçme fırsatı veriyor. Kimisi Heath Ledger gibi unutulmazlar arasında girerken, kimisi kötü planlanan bir film yüzünden unutulup gidiyor. 2020’de En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar dahil tüm saygın ödülleri toplayan Joaquin Phoenix, kesinlikle unutulmazlar arasına girdi.

Sings (İşaretler):

IMDb: 6,7

Eşini kaybetmiş bir din adamı, ailesiyle birlikte yaşadığı çiftlik evinde Mısır yetiştirerek geçimini sağlar. Sonra bir akşam mısır tarlasında esrarengiz bir şekil belirir. Bu şekiller aynı anda dünyanın pek çok yerindeki mısır tarlasında da belirmiştir. Çok geçmeden bunun bir uzaylı istilası olduğunu anlayan aile hayatta kalmaya çalışır. İşaretler, Phoenix’in öne çıkmaya başladığı yıllardan kalan bir korku ve gerilim baş yapıtı.

Inherent Vice (Gizli Kusur)

IMDb: 6,7

Thomas Pynchon’un aynı isimli romanından esinlenilen Inherent Vice filmi Doc Sportello’nun eski karısının birdenbire ortaya çıkmasıyla başlayan olayları anlatıyor. Filmde 60’lı yılların klasik paranoyak komedisini ve drama etkilerini çok net olarak görüyoruz. Filmde Avengers: Infinity War ve Endgame’den Thanos olarak bildiğimiz Josh Brolin de oynuyor.

To Die For (Sonsuz İhtiras)

IMDb: 6,8

Efsane işlere imza atmış yönetmen Gus Van Sant’ın bir başka yapımı olan To Die For’da Nicole Kidman’ın canlandırdığı Suzanne Stone’un bir televizyon sunucusu olma yolunu izliyoruz. Bu uğurda önüne çıkabilecek tüm engelleri bertaraf etmeyi kafasına koyan Suzanne, bu yolda kocasını bile hiçe sayıyor. Altın Küre ödülüne sahip olan filmde Nicole Kidman’ın performansı gerçekten göz alıcı.

You Were Never Really Here (Hiçbir Zaman Burada Değildin)

IMDb: 6,8

Lynne Ramsay’in yazıp yönettiği You Were Never Really Here filminde Joaquin Phoenix, bir savaş gazisini canlandırıyor. Travmatik şeyler yaşayan bu savaş gazisi Joe, şiddetten hiç çekinmiyor ve geçimini sağlamak için kayıp ilanı verilen kızları aramaya koyuluyor. Joe’nun en son aldığı iş, kontrolden çıkıyor ve Joe’nun uyanışı ya da ölümü olabilecek bir gerçek gün yüzüne çıkıyor.

Twolovers

IMDb: 7,0

Joaquin Phoenix, Two Lovers filminde ailesinin yanına geri taşınan genç ve depresyonda bir adamı canlandırıyor. Phoenix’in karakteri, filmde yakın bir aile dostunun kızı ile onun hayat sevgisini tekrar alevlendirmeye çalışan komşusunun arasında kalıyor ve olaylar gelişiyor.

The Master (Usta)

IMDb: 7,2

1950’li yıllara odaklanan The Master filmi, The Cause tarikatının din temelli faaliyetlerinin ABD’de yayılmaya ve gitgide popüler olmaya başlamasını konu alıyor. Başrollerini Philip Seymour Hoffman ve Joaquin Phoenix’in paylaştığı filmin Senaryosu ve yönetmenliği, Kan Dökülecek filmi ile Oscar adaylığı da olan Paul Thomas Anderson’a ait.

Her (Aşk)

IMDb: 8,0

Spike Jonze’nin yazıp yönettiği Her filminde Joaquin Phoenix, bilgisayarının yüksek teknolojili işletim sistemine aşık olan bir yazarı canlandırıyor. Filmdeki yüksek teknolojili işletim sistemini ise her ne kadar görünmese de Avengers serisinden ve yakın zamanda büyük sükse yaratan The Marriage Story’den tanıdığımız Scarlett Johansson canlandırıyor.

Gladiator (Gladyatör)

IMDb: 8,5

Gladiator, İmparator Marcus Aureilus’un hükümdarlığını yaptığı Roma İmparatorluğunun bir generali olan Maximus’u konu alıyor. Maximus, imparatorlukta hızla yükselirken babası bir yabancıyı kayırmaktadır. Bu da tahtın varisi Commodus’u rahatsız etmektedir ve Maximus’a ölüm emri verilir. Maximus ailesini kaybeder ancak kendisi hayatta kalır.

Joker

IMDb: 8,6

Gotham şehrinde yaşayan ve psikolojik sorunları olan komedyen Arthur Fleck, toplum tarafından dışlanır, göz ardı edilir ve kötü muamele görür. Daha sonra karanlık taraflara doğru bir değişim geçirmeye başlayan Fleck, suçlara bulaşmaya başlar. Bu olaylar da onu Alter-egosu Joker ile karşı karşıya bırakır. Joaquin Phoenix, Heath Ledger’dan sonra en çok beğenilen Joker oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL