DİZİ

IMDb Puanı yüksek yabancı dizi önerileri!

Bu içeriğimizde, televizyon dizisi tarihindeki en iyi dizileri bir araya getirdik ve herkesin onay vereceği en iyi diziler listesini oluşturduk. İşte, En popüler, en iyi ve en çok izlenen dizilerin IMDB puanı..

IMDb Puanı yüksek yabancı dizi önerileri!

Bu içeriğimizde, televizyon dizisi tarihindeki en iyi dizileri bir araya getirdik ve herkesin onay vereceği en iyi diziler listesini oluşturduk. İşte, En popüler, en iyi ve en çok izlenen dizilerin IMDB puanı ve kısa bilgileri…

Vikings (2013 – ) IMDb; 8,6

Ragnar adamın dibi. Dizide tarihi olaylar efsaneleştirilerek anlatılıyor. Baş karakter Ragnar… Adam yakışıklı, deli, ruh hastası ve daha neler neler… Dizide her şey var. Seks, uyuşturucu, iktidar, güç, kadın, kan, revan… 🙂 Ragnar’ın bir de eski karısı var. Kadın hem savaşçı, hem seksi ne istersen o var kadında. Ragnar’da o kadını bırakıp ne idüğü belirsiz bir tiple evlenmesin mi? Ondan da çocuklar yaptı. Ancak bana kalırsa o kadının olaya dahil olmasının tek sebebi sakat çocuğu. Yeni sezonlarda herkes onu konuşacak.

La Casa De Papel ( 2017 – ) IMDb: 8,7

La Casa de Papel son dönemde İspanyolların ortaya çıkardığı en güzel dizilerden bir tanesidir. İspanyol kanalı Antena3 için çekilen dizi sonrasında Netflix tarafından satın alındı ve şuan için 2 sezonu ile burada gösterilmektedir. Dizinin hikayesini kısaca özetlemek gerekirse; Profesör lakaplı kişi yıllardır tasarladığı bu soygun için kendisine yepyeni bir ekip oluşturur. Ekip İspanyol Kraliyet Darphanesini soymak için beş ay boyunca herkesten uzak bir evde Profesörden eğitim alır.

Peaky Blinders (2013 – ) IMDb: 8.7

Son yıllarda çekilen ve konusu olarak oldukça özgün olan Peaky Blinders, son zamanlarda en çok izlenen diziler arasındadır. İzleyici kitlesi oldukça fazla olan Peaky Blinders, konu olarak Birinci Dünya Savaşı’ndan sonraki İngiltere’yi anlatmaktadır. Bu çetelerden bir tanesi de Peaky Blinders’dır. Bir soygun sonrasında yaşanan yanlışlık, başlarına bela olacak yeni bir müfettişin olaya dahil olmasına neden olacaktır.

Narcos (2015 – 2018) IMDb; 8,9

Adamlar öyle bir dizi yapmış ki… Dünyanın en büyük ve an azılı uyuşturucu kaçakçısı, kan emici Pablo Escobar’ın hayatını anlatıyor. Ancak Escobar’ı canlandıran oyuncuyu kişiyi öyle bir seçmişler ki… Adam hakkını veriyor. Öyle bir bağlanıyorsunuz Escobar’ın başına bir sıkıntı geldiğinde üzülebiliyorsunuz.

Westworld (2016 – ) IMDb; 8,9

İki konuk ileri teknolojinin kullanıldığı bir eğlence parkında Vahşi Batı macerasına çıkar. Parktaki insanlar robottur ve park Roma, Vahşi Batı ve Ortaçağ dönemlerine benzetilerek sahici bir hayat yaratmak amacıyla tasarlanmıştır. Dizinin tam  olarak en iyi açıklanabilir özeti budur.

Supernatural / Doğaüstü (2005 – ) IMDb: 8.9

2005 yılında ilk kez ekranlara gelen ve 12 yıldan fazladır devam eden Supernatural, gelmiş geçmiş en çok izlenen yabancı dizilerden arasındadır. Konusu ve oyunculuğu sayesinde popüler dizilerden bir tanesi olan Supernatural dizinini konusu, evleri yanan ve bu yangından annelerini kaybeden iki gencin, yaşanan olayı araştırmasını konu alır.

Fargo (2014 – ) IMDb; 9,0

2014 yılında yayınlanmaya başlayan Fargo, her sezonu 10 bölümden oluşan bir yapımdır. Gerçek hayat hikayelerinden yola çıkarak anlatımlar sergileyen dizide her sezon yeni bir konu ele alınır. İlk sezonu ile beğeni toplayan, 2 ve 3 sezonu ile daha da çok beğenilen Fargo, IMDB en iyi diziler listesinde yer almaktadır.

True Detective (2014 – ) IMDb: 9,0

12 Ocak 2014’te başlayıp 9 Mart 2014’te finali yapılan dizi 4 ay içerisinde televizyon ekranlarını kasıp kavurmaya yetti. 17 yıl boyunca bir seri katili yakalamak isteyen iki dedektifin öyküsü konu alınan dizi final yapmasıyla birlikte takipçilerini hayal kırıklığına uğrattı. Sonrasında ise farklı bir konu ile 2. sezona giriş yaptı. Dizi aslında her bölüm ayrı bir konuyu ele alıyor.

The Wire (2002 – 2008) IMDb: 9,3

Amerika yapımlı bir dizi daha The Wire. Bitmesinin üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen hala hayranları olan dizilerden biri. Dizinin her sezonu Baltimore şehrinin farklı yüzlerini anlatıyor.

Game Of Thrones (2011 – 2019) IMDb: 9,5 

Televizyon dizi tarihinin belki de en fantastik dizilerinden biri Game of Thrones.  2011 yılında yayın hayatına başlayan dizinin bölümleri 6 farklı ülkede çekiliyor. Bu da dizinin neden bu kadar popüler olduğunu kanıtlıyor.

Breaking Bad (2008-2013) IMDb: 9.5

Birinci sırayı tabii ki Dünya’nın konuştuğu dizi Breaking Bad kapıyor. 2008 yılında başlayan dizi uluslar arası nam salmış vaziyette. Yayınlandığı 5 yıl içinde onlarca ödül alan dizi 50 yaşında lisede kimya öğretmeni olan Walter White’ın maddi açıdan ailesini geçindirmek için uyuşturucu imalatına başlamasını ve bundan sonraki dönemlerde başından geçenleri anlatıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL