SİNEMA

IMDb puanı yüksek intikam filmleri

Aksiyon ve heyecan dolu sahneleriyle dikkat çeken en iyi intikam filmlerini sizler için listeledik. İşte izlerken intikam duygusunu hissedeceğiniz en iyi intikam filmi… The Foreigner (2017) – IMDb: 7.0 Jackie..

IMDb puanı yüksek intikam filmleri

Aksiyon ve heyecan dolu sahneleriyle dikkat çeken en iyi intikam filmlerini sizler için listeledik. İşte izlerken intikam duygusunu hissedeceğiniz en iyi intikam filmi…

The Foreigner (2017) – IMDb: 7.0

Jackie Chan ve Pierce Brosnan’ın başrolünde yer aldığı The Foreigner filmi terör saldırısında kızını kaybeden Quan’ın intikam için verdiği uğraşı anlatmaktadır. Küçük bir restoranın sahibi olan Quan mutlu bir hayat sürerken acı bir şekilde kızının öldüğünü öğrenir. Bu olayın faillerinin yargılanmasını isteyen Quan olayların üstünün bazı kişiler tarafından örtüldüğünü görür. İstediği adaleti devletten bulamayan Quan tek başına kızının intikamını alacaktır. Jackie Chan’in gençliğinden eser kalmadığını gördüğümüz filmde usta aktör yine de mükemmel bir oyunculuk performansı sunabilmiştir.

Desperado (1995) – IMDb: 7.2

Western türünün en iyi filmlerinden biri olan “Desperado” El Mariachi isimli bir adamın sevgilisinin uğradığı saldırı için ettiği intikam yeminini konu edinmiştir. Bucho isimli bir adam tarafından gitar çaldığı parmakları kırılıp vahşice katledilen sevgilisinin ardından kin ve nefret dolan Desperado Meksika içlerinde diyar diyar gezerek Bucho’yu aramaya koyulur. Bu sırada Desperado’ya yaverlik yapan Buscemi sayesinde de her gittikleri yerde efsaneleşen El Mariachi düşmanına adım adım yaklaşırken şans eseri karşılaştığı Carolina’ya aşık olur. Aşk, müzik, ihanet ve daha birçok suç unsuru bu intikam filminde bir arada sunulmuştur.

Ghajini (2008) – IMDb: 7.3

Bollywood sinemasının önde gelen yapımlarından biri olan Ghajini’nin başrolünde dünyaca ünlü aktör Aamir Khan rol almıştır. İntikam dolu senaryosuyla dikkat çeken Ghajini filminin konusu zengin bir iş adamı olan Sanjay Singhania’nın sevdiği kadını Ghajini isimli bir mafya babasının gözleri önünde öldürmesiyle başlayan intikam hikayesini anlatmaktadır. Sevgilisinin öldürüldüğü olayda başına darbe alan Sanjay her 15 dakika da bir hafıza kaybı yaşamaktadır. İntikam duygusuyla yanıp tutuşan adam unuttuklarını hemen hatırlayabilmek için intikamını kendi vücuduna kazır ve düşmanlarının peşine düşer.

John Wick (2014) – IMDb: 7.4

Matrix filmlerinden tanıdığımız ünlü aktör Keanu Reeves’in başrolünde yer aldığı aksiyon filminin konusu eski bir tetikçi olan John Wick’in köpeğini öldüren 3 gangsteri öldürmesiyle başlayan macerayı anlatmaktadır. Filmin yönetmenliğini David Leitch ve Chad Stahelski üstlenmiştir.

Adalet Peşinde (2009) – IMDb: 7.4

Muhteşem senaryosu ve Gerard Butler, Jamie Foxx ikilisinin oyunculuk performansı sayesinde en iyi intikam filmlerinden biri olan Adalet Peşinde’nin yönetmeni “İtalyan İşi” filminin de yönetmenliğini yapan F. Gray Gray’dir. Filmin konusu evine giren hırsızların karısını ve çocuğunu katletmesi sonrasında bir adamın adalet arayışını anlatmaktadır. Hırsızlardan birine iş birliği yapması karşılığında hafif bir ceza aldığını öğrenen Clyde Shelton (Gerard Butler) bu haksızlığa karşın adaleti kendi sağlamak ister ve o hırsızı öldürür. Bu sırada davaya bakan başarılı savcı Nick Rice’ye bu haksız adaleti düzeltmezse diğer suçluları da öldüreceğini söyler. Planlı suikastlerle suçluları tek tek öldüren Cylde şehirdeki insanları da bir hayli korkutmuştur. Bu sıralı cinayetleri durdurabilecek tek kişi ise savcı Nick Rice (Jamie Foxx) dur.

Irreversible – Dönüş Yok (2002) – IMDb: 7.4

Ünlü yönetmen Gaspar Noe imzalı Irreversıble filminin konusu Paris’in arka sokaklarında yaşanan bir tecavüz olayı sonrasında intikamı içim harekete geçen genç kadını ve yaptıklarını anlatmaktadır. Arkadaşlarıyla eğlenmek için bara giden genç kadın tek başına evine dönerken birinin onu takip ettiğini fark eder. Ancak kaçmak için zamanı kalmamıştır ve saldırıya uğrar. Başrolünde Monica Belluci’nin yer aldığı filmde Vincent Cassel ve Albert Dupontel’de ona eşlik etmişlerdir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL