MEKANLAR SEYAHAT

İlginç Tatil Yerleri!

Konaklamada yeni trend: otobüs, tren vagonu ve hatta uçaktan dönüştürülen evler. Airbnb, ev ve oda kiralamak isteyenlerin en sık başvurduğu site olarak konaklama seçeneklerinin sayısız olduğu bir platform. Tabii hal böyle..

İlginç Tatil Yerleri!

Konaklamada yeni trend: otobüs, tren vagonu ve hatta uçaktan dönüştürülen evler.

Airbnb, ev ve oda kiralamak isteyenlerin en sık başvurduğu site olarak konaklama seçeneklerinin sayısız olduğu bir platform. Tabii hal böyle olunca sıra dışı ve son derece ilginç konaklama yerleri bulmak da mümkün oluyor.

Şu an için 13 binden fazla karavanın yanı sıra 9 bin tekne, 328 tren, 75 uçak ve birkaç tane de uzay aracı sitede listeleniyor!

Örneğin Spice Girls grubunun müzik dünyasının zirvesinde olduğu dönemde, 1997’de çekilen Spice World filminde kullanılan orijinal otobüste konaklayabilirsiniz!

Dışı Britanya bayrağı ile kaplı bu çift katlı otobüsün içi de yetenekli dekoratörler tarafından her Spice Girls hayranının rüyalarını süsleyecek detaylarla doldurulmuş. Otobüs Birleşik Krallık’ın Wight Adası bölgesinde bulunuyor.

Fransa’nın batısında, St Michel Chef Chef’te bulunan bu konaklama mekanı, gerçek bir uçaktan dört kişinin kalabileceği bir eve dönüştürülmüş. 

Üç yüz altmış derece doğa ile çevrili bu tekne aynı zamanda etraftaki tek konaklama yeri olduğundan kuşların cıvıltıları duyacağınız tek ses olacak.

Şnorkelle dalış yapabilir, kano ve deniz bisikletiyle komşu koyları keşfe çıkabilirsiniz. Unicorn Boat adlı bu teknenin restoranında ise denizden taptaze çıkan ürünlerin tadına bakabilirsiniz.

İkinci Dünya Savaşı’nda tren mutfağı olarak kullanılmış, 76 yıllık Platform1346, tamamen yenilenerek lüks bir eve dönüştürülmüş.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL