SEYAHAT

İğneada’da gezilecek yerler

İğneada balı ile ağızınızı tatlandırsın, doğasıyla da ruhunuzu büyülesin diye hemen kalkıp gidin, gitmeden önce de adayı tanıyın istedik. İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı listenizin başında olmalı. Yeşile doyamayan ve doğanın sunduğu..

İğneada’da gezilecek yerler

İğneada balı ile ağızınızı tatlandırsın, doğasıyla da ruhunuzu büyülesin diye hemen kalkıp gidin, gitmeden önce de adayı tanıyın istedik.

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı listenizin başında olmalı. Yeşile doyamayan ve doğanın sunduğu güzellikleri kaçırmak istemeyen herkes için nefis bir şölen sunacak. Kökleri suyun içinde yer alan ağaçlar arasındaki İğneada Yolu da daracık olduğundan orman sizi sarıyormuş gibi hissederebilirsiniz.

İğneada Feneri de gezi rehberinizin içinde yerini alsın. Limanköy’de, İğneada’ya 4 km mesafede, Karadeniz’in en batısında yer alıyor. 1866 yılında Fransızlar’a yaptırılmış ve o gün bugün ışığı sönmemiş.

Adanın geneline doğa hakim olduğu için genel olarak sessiz ve sakin bir tatil sizi bekliyor olacak. Eh, böylesi bir tatile de en uygun konaklama seçeneklerinin başında aslında kamp yapmak geliyor. Bunun belediye de farkında olacak ki İğneada’da kamp alanları belediye tarafından duş ve tuvalet desteği ile bolca bulunuyor. Ancak bu doğal güzellik sit alanı olduğu için elektrik biraz sorun. Yani İğneada kamp için tercih ettiğiniz bir tatil noktası olacaksa elektrik konusunda bir önlem almalısınız.

Elbette İğneada’da çok tatlı pansiyonlar da bulunuyor. 2009 yılından beri hizmet veren bir Resort ve Spa Merkezi dışında ortalama 20 kadar da pansiyon bulunuyor. Yalnız yaz aylarında gitmeyi düşünüyorsanız bir ay kadar önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Aksi halde yer bulmanız sorun olabilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL