MEKANLAR SEYAHAT

Hollanda’da yaprak evler ilgi görüyor!

Yeşilliklerden ilham alan bir tasarıma sahip kompakt mikro ev, yürüyüşü, kamp yapmayı ve ormanda yaşamayı seven ev sahibinin hayatını basitleştirmesine ve doğaya olabildiğince yakın yaşamasına izin veriyor. Ev sahibinin doğa..

Hollanda’da yaprak evler ilgi görüyor!

Yeşilliklerden ilham alan bir tasarıma sahip kompakt mikro ev, yürüyüşü, kamp yapmayı ve ormanda yaşamayı seven ev sahibinin hayatını basitleştirmesine ve doğaya olabildiğince yakın yaşamasına izin veriyor. Ev sahibinin doğa ile yeniden bağlantı kurabileceği mobil, minimalist ev isteğine, Liberte Tiny Houses ekibi böyle bir tasarımla cevap verdi.

Bir yaprağın organik formundan esinlenen bir şekle sahip 17 metrekarelik küçük ev Makatita House, Hollanda’da inşa edildi. Doğada bulunan malzemelerle inşa edilen mikro ev, ev sahibinin yürüyüş, kamp ve ormancılık tutkularından zevk alması için özel olarak tasarlanmıştır.
Açılı tavan, evin büyük bir cam cephe için geniş alana sahip olmasını sağladı. Boydan boya camlar iç ve dış mekan arasındaki tüm sınırları siliyor ve küçük evi bol güneş ışığıyla dolduruyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL