SİNEMA

Her zevke uygun film önerileri listesi!

İzlerken uyandırdıkları duygu ve düşüncelerin yanı sıra, görsel şölenleriyle de doyum noktasına ulaştıran filmlerin atmosferinde, dünyanın en güzel lokasyonlarını keşfedebilirsiniz. Daha önce gezip görmüş olsanız bile, tüm bu yerlere bir..

Her zevke uygun film önerileri listesi!

İzlerken uyandırdıkları duygu ve düşüncelerin yanı sıra, görsel şölenleriyle de doyum noktasına ulaştıran filmlerin atmosferinde, dünyanın en güzel lokasyonlarını keşfedebilirsiniz. Daha önce gezip görmüş olsanız bile, tüm bu yerlere bir de başarılı yönetmen ve senaristlerin gözünden bakmaya ne dersiniz?

Taxi Driver – New York (IMDb: 8,3)

Robert De Niro’nun hayat verdiği Travis Bickle karakteriyle kültleşen ve yayınlandığı günden itibaren gelmiş geçmiş en ikonik filmlerden biri olan Taxi Driver, yönetmen Martin Scorsese’nin en önemli filmlerinden biri. Çürümeye yüz tutmuş bir topluma karşı tutulan bir ayna niteliğindeki suç-dram filmi; Vietnam’daki savaşın izlerini hala taşıyan bir askerin, geceleri taksi şoförlüğü yaparken gördüğü kirli ve adaletsiz dünyaya uyum sağlamayı reddettiği hikayesini konu alıyor.

Midnight in Paris – Paris (IMDb: 7,7)

Avrupa’nın en çok sevilen şehirlerinden biri olan Paris, romantik ve fantastik türdeki Midnight In Paris filmine ev sahipliği yapıyor. Usta yönetmen Woody Allen’ın Avrupa şehirleri temalı filmleri arasında en farklı ve dokunaklı olan bu film, sanat ve edebiyat tutkunlarının mutlaka izlemesi gereken filmler arasında yer alıyor. İzleyicileri, 1920’lerin Paris’indeki görkemli partilere götürüp dünyaca ünlü yazarlar, ressamlar ve şairlerle tanıştıran filmde, başarılı bir senarist olan ve yazar olma hayalleri kuran Gil’in hikayesi anlatılıyor. Sonbaharda evlenecek olan Gil ve İnez, küçük bir tatil için Avrupa şehri Paris’e gider.

Moda tutkunları ve meraklıları buraya! Mutlaka izlemeniz gereken dünya devi lüks markaların hikayelerinden, moda endüstrisinin işleyişine kadar modanın pek çok farklı alanını konu alan filmleri bir araya getirdik. Hem modanın büyülü dünyasında kaybolmanızı sağlayacak hem de genel kültürünüzü genişletecek filmleri keşfedin.

Annie Hall (1977) IMDb: 8,0

Annie Hall, Woody Allen’ın en iyi resim ödüllü otobiyografik filmlerinden biridir. 1977 yılında, Woody Allen’ın olgunluk döneminin başlangıcı olarak kabul edilen zamanda, çekilmiştir. Bu film Allen’ın New York’a düşkünlüğünü, kadınlara aşkını ve onları aldatma gerekliliğini, Hollywood’dan hem coğrafik hem de endüstriyel nefretini anlatmaktadır. YSL’in Le Smoking’i ile birlikte, erkek kıyafeti giymiş kadınların da cazibesi olduğunu gösteren Annie Hall’a teşekkür ederiz.

Marie Antoinette (2006) IMDb: 7,2

Antonia Fraser’ın çok satan kitabından, Sophia Copper tarafından sinemaya uyarlanan bu film, tarihin en önemli kadınlarından birinin, Fransa kraliçesi Marie Antoinette’in, hayatını anlatıyor. Dönemin politik ve siyasi şartları gereğince Fransa kralıyla evlendirilen Marie Antoinette, yaşamını sürdüreceği bu yeni hayat tarzında bazı sorunlar yaşıyor. Kayıtsız ve ilgisiz bir kocaya sahip olan genç kraliçe, Versailles sarayının göz alıcı gölgesi altında siyasi oyunlara ve politik hesaplaşmalara tanık oluyor.
İzlediğiniz filmlerden geriye en çarpıcı sahneler kalır. Öyle filmler vardır ki üzerinden seneler geçse dahi bazı anları ile hafızalarınızda ışıldamaya devam eder. İşte o filmleri ve ihtişamlı mücevherlerini bir araya getirdik.

Pretty Woman (IMDb: 7,0)

Richard Gere ve Julia Roberts’ın başrollerini paylaştığı Pretty Woman filminde Gere, operaya gitmeden önce Roberts’a Beverly Hillsli mücevherci Fred imzalı 250.000 dolar değerinde yakut ve elmas dizili bir kolye taktı.

Breakfast at Tiffany’s (IMDb: 7,7)

Bomboş Fifth Avenue üzerinde güneş yükselirken taksiden inen Audrey Hepburn; inciler, büyük küpeler ve küçük bir taçla aksesuarlandırdığı Hubert de Givenchy imzalı küçük siyah elbisesiyle o ışıltılı vitrinin önüne geçer ve kese kağıdından çöreğini ve kahvesini çıkarır, ve devamını biliyorsunuz, Tiffany’de kahvaltı yapar. Filmde Tiffany’e dair tek çarpıcı detay Tiffany mavisi uyku gözlükleri olsa da mücevherevinin ışıltısının Hepburn ile bize ulaştığını söyleyebiliriz.

Evde çocuğunuz ile beraber bolca vakit geçirdiğiniz bu dönemlerde, yapabileceğiniz en güzel aktivitelerden biri film izlemek. Hem çocuğunuzun hem de sizin ilginizi çekecek filmleri bir araya getirdik. Ailecek izleyebileceğiniz en iyi filmleri keşfedin.

Coco (IMDb: 8,4)

12 yaşındaki Miguel’in en büyük kahramanı, hayatını kaybeden Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz’dur. Miguel günün birinde ünlü müzisyenin gitarını bulur. Gitarı çalmaya başladığı an kendisini Ölüler Diyarı’nda bulur. Buradan kurtulmak isteyen Miguel’in karşısına Hector çıkar ve birlikte Miguel’in aile tarihinin ardındaki gerçek hikayeyi keşfetmek için bir yolculuğa çıkarlar.

Hachiko: A Dog’s Tale (IMDb: 8,1)

Hachi, Japonya’da meydana gelen gerçek bir hayat hikayesini anlatıyor. Sahibine olan sadakati ile Japonya’dan tüm dünyaya yayılmış bir köpek Hachi’ye siz de hayran kalacaksınız! Profesör Parker Wilson, tren istasyonunda Japon kökenli meşhur Akita inu cinsi bir köpek bulur. Köpeği eve ilk getirdiğinde, profesörün eşi ilk önce sert bir tepki verir ancak Hachi kısa zamanda tüm aileye kendini sevdirir. Hachi, Wilson ailesinin köpeği olurken aynı zamanda profesörün yol arkadaşı olur.

İster sevgilinizle romantizmi ev ortamına taşdığınız bir günde, ister arkadaşlarınızla bir araya geldiğinizde, isterse kendinize vakit ayırmak için yalnız kaldığınız bir anda izleyebileceğiniz, birbirinden keyifli ve güzel romantik film önerilerini listeledik.

Moonrise Kingdom, 2012 (IMDb: 7,8)

Senaryosunda Wes Anderson ve Roman Coppola’nın imzalarını taşıyan film, samimi aile hikayelerini adeta bir ressamın renk paletini çağrıştıran görüntülerle beyaz perdeye taşıyan Amerikalı bağımsız film yönetmeni Wes Anderson’ın en başarılı yapımı olarak yorumlanıyor. Birbirinden başarılı oyunculardan oluşan kadrosuyla film, yaşadıkları kasabadan kaçan genç aşıkların macerasını anlatıyor. Aşklarını mektuplaşarak yaşayan genç Sam ve Suzy, adada yer alan ıssız bir koyda birlikte yaşamak için evlerinden kaçarlar.

10 Things I Hate About You, 1999 (IMDb: 7,3)

Sevgisiyle evinde film izleyerek romantik bir akşam geçirmek isteyenler için 90’ların romantik komedilerinden daha iyi bir seçenek olabilir mi? Kendi janrasının öne çıkan filmlerinden, Türkiye’ye çevrilen adıyla Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi, Bianca ve Kat isimli, birbirine tamamen zıt iki kız kardeşin hikayesine odaklanıyor. Okulun en popüler kızlarından biri olan güzeller güzeli Bianca’nın aksine, ablası Kat asabi, alaycı ve sert mizaçlıdır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL