SEYAHAT

Her Gezginde Olması Gereken Uygulamalar!

Seyahatinizi fazlasıyla kolaylaştıracak bu uygulamalar arasından en çok işinize yaracağını düşündük. Neredekal Mobil Uygulama Detaylı tanıtımlarıyla binlerce otel ve yüzlerce eşsiz tatil bölgesi barındıran Neredekal Mobil, oldukça kapsamlı bir rehber..

Her Gezginde Olması Gereken Uygulamalar!

Seyahatinizi fazlasıyla kolaylaştıracak bu uygulamalar arasından en çok işinize yaracağını düşündük.

Neredekal Mobil Uygulama

Detaylı tanıtımlarıyla binlerce otel ve yüzlerce eşsiz tatil bölgesi barındıran Neredekal Mobil, oldukça kapsamlı bir rehber niteliği taşıyor. Neredekal Mobil ile gerçek kullanıcı yorumlarını inceleyerek kendinize en uygun oteli bulabiliyor, yakınınızdaki otelleri, mekanları, gezilecek yerleri ve aktiviteleri hızlıca görüntüleyebiliyor, otellere telefonla doğrudan ulaşabiliyor, konumunuza göre gideceğiniz otel, mekan ve turistik yer için en doğru yol tarifini alabiliyorsunuz.

City Maps 2Go

City Maps 2Go uygulaması ile şehirlerin gezilip görülecek noktalarını kategorilerine göre inceleyebiliyorsunuz. Üstelik bu uygulamayı çevrimdışıyken de kullanabiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey uygulama içerisinde gideceğiniz şehri belirtmeniz.

Google Translate

Özellikle yurt dışı seyahatlerde en büyük sorunlardan biri de yerel dili bilmemek olabiliyor. Ancak Google Translate, kelime ve cümleleri neredeyse birebir tercüme ederek iletişim kurmanızı kolaylaştırıyor. Bununla birlikte uygulamayı bir tabela üzerine getirdiğinizde, tabela üzerinde yazan metinleri tarayarak da istenilen dile çevirebiliyor. Fakat metin tarama kısmında şimdilik Türkçe yer almıyor.

iFly

Yıl içerisinde sıklıkla havayolunu tercih edenler için fazlasıyla kullanışlı olan iFly uygulaması, dünya üzerinde bulunan 700 havaalanının uçuş detaylarını, park yerlerini, kafelerini, vs. listeliyor.

Jet Lag Rooster

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna uçacaklar için bulunmaz bir uygulama Jet Lag Rooster. Sizin yapmanız gereken bulunduğunuz yer ile gideceğiniz yeri, yolculuk tarihinizi ve saatinizi girmeniz.

LiveTrekker

LiveTrekker uygulamasının amacı, seyahatiniz sırasında gittiğiniz rotayı kayıt altına alarak, sonrasında interaktif harita üzerinde nerelere ne kadar zamanda gidilebildiğinizi göstermek ve sosyal ağlarda paylaşmanızı sağlamak.

PackPoint

Oldukça faydalı bir uygulama olan PackPoint, gideceğiniz bölgede ne gibi aktiviteler gerçekleştiğini ve bu aktiviteler için yanınızda götürmeniz gereken eşyaları listeliyor.

Time Out

Belirlediğiniz rota üzerinde bulunan restoran, kafe ve eğlence mekanlarını listeleyen bir uygulama olan Time Out, listelediği mekanların adres bilgilerini harita üzerinden göstererek mesafeyi de hesaplıyor.

TripAdvisor

Seyahat planlama uygulamaları arasında en kapsamlılarından biri olan TripAdvisor, gerçek kullanıcı deneyimlerini baz alarak, otel, restoran, kefe ve müze gibi noktalar hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyor.

Couchsurfing

Ücretsiz konaklama yapmak isteyenlerin gözbebeği Couchsurfing, 5 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Bir otelde ya da hostelde konaklamak yerine, yerel insanların evinde misafir olmanıza olanak sağlayan Couchsurfing sayesinde harika dostluklar kurabilir ya da bir rehber bulabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL