SİNEMA

Hemcins Filmleri!

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi / Portrait of a Lady on Fire Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi, 18. yüzyıl sonlarında Britanya’da genç bir kadının portresini yapmakla görevlendirilen bir..

Hemcins Filmleri!

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi / Portrait of a Lady on Fire


Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi, 18. yüzyıl sonlarında Britanya’da genç bir kadının portresini yapmakla görevlendirilen bir sanatçının hikayesini konu ediyor. Marianne, izole bir adada yaşayan genç bir ressamdır. Genç kadın bir gün, manastırdan yeni ayrılan Heloise’in düğün portresini yapmakla görevlendirilir. Ancak portresinin yapıldığından Heloise’in haberinin olmaması gerekmektedir. Marianne, kendisine verilen görevi harfiyen yerine getirmek zorundadır ve bu yüzden de gündüzleri Heloise’i izleyip, geceleri portresini yapmaya karar verir.


Ve Sonra Dans Ettik / And Then We Danced


And Then We Danced, kendisini keşfetmeye çalışan bir gencin hikayesini konu ediyor. Çocukluğundan itibaren dansa ilgisi olan Merab, bir Gürcü topluluğu ile birlikte çalışır. Tutku ile bağlı olduğu dans ile hayatındaki sorunlarından uzaklaşmayı planlayan Merab, en iyisi olabilmek için hiç yorulmadan çalışır. Ancak onun hayatı, gruplarına yeni bir dansçının dahil olmasıyla bambaşka bir hal alır.


Aşk, Büyü, Vs


Başarılı yönetmen Ümit Ünal’ın henüz vizyona girmeyen, ancak ilk izleyicileriyle Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde buluşan filmi “Aşk, Büyü, vs” iki kadının yıllar öncesine dayanan aşk hikayesini konu ediniyor.


Bilmemek


Leyla Yılmaz yönetmenliğindeki Bilmemek, hayatlarından memnun olmayan bir ailenin yaşamına odaklanıyor. Selma ve Sinan, artık birbirlerine tahammül etmekte zorlanan bir çiftir. Evin oğlu Umut ise kendisini katılamanın peşindedir. Lise sonda okuyan Umut ile ilgili okulda eşcinsel olduğuna dair dedikodular dolaşmaya başlar. Selma ve Sinan yorucu evlilikleri ile baş etmeye çalıştıkları sırada Umut ansızın ortadan kaybolur.


End of The Century / Fin de Siglo


Fin De Siglo, birbirlerini aslında daha önceden tanıdıklarını fark eden iki adamın hikayesini konu ediniyor. Ocho, 30’lu yaşlarda olan Arjantinli bir şairdir. Genç adam bir gün Barselona sokaklarında gezerken tesadüf eseri Berlinli bir İspanyol olan Javi ile tanışır. Birbirlerini tanımaya başlayan Javi ve Ocho, birlikte geçirdikleri bir günün ardından ikisini de şok edecek bir gerçeği keşfederler.


Wild Nights With Emily


Wild Nights With Emily, biyografik komedi türünde bir eşcinsel filmi olarak geçiyor. Emily Dickinson’ın bir yazar olarak yaşamını konu edinen filmde, kitaplarının basılma sürecinden, tutarsız ve dopdolu geçen aşk hayatına kadar çeşitli ayrıntılara yer veriliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL