SİNEMA

Harika Sahneleriyle izlenmesi gereken filmler!

Bazı filmler kurgusuyla zihnimizde ufak bir karışıklığa neden olabiliyor. Inception / 8.8 Bir sinema efsanesine dönüşen Inception’a bu listede yer vermesek olmazdı. Christopher Nolan‘ın yazıp yönettiği ve adeta efsaneleşen bu filmi..

Harika Sahneleriyle izlenmesi gereken filmler!

Bazı filmler kurgusuyla zihnimizde ufak bir karışıklığa neden olabiliyor.

Inception / 8.8

Bir sinema efsanesine dönüşen Inception’a bu listede yer vermesek olmazdı. Christopher Nolan‘ın yazıp yönettiği ve adeta efsaneleşen bu filmi hala izlemediyseniz kesinlikle bir şans vermelisiniz. İnanılmaz senaryosu ve eşsiz kurgusu ile Inception zihnin sınırlarını zorluyor. Inception, Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) isimli yetenekli bir hırsızı odak noktasına alıyor. Bu hırsızın çaldığı şeyler ise insanların sırları! Hem de onları rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerinden çekip çıkarıyor.

Truth and Justice / 8.7

Tanel Toom’un yönettiği 2019 Estonya yapımı bu film epik bir drama filmi. Aklınızı başınızdan alacak filmler listesinde yer alan bu film, Estonyalı bir çiftçinin, verimli olduğuna inandığı bir araziyi satın almasıyla başlıyor. Ancak çiftçinin satın aldığı bu arazi koca bir bataklıktan ibaret. Bu ise onun hayallerinin yıkılmasına neden oluyor. Kimseden yardım bulamadığında ise farklı güçlerden yardım istemeye karar veriyor.

Interstaller / 8.6

Christopher Nolan’ın bir diğer harikası olan Interstaller’ın başrollerinde ise Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain ve Michael Caine oynuyor. Aklınızı başınızdan alacak filmler listemizde yer alan bu film, yakın bir gelecekte geçiyor. İnsanoğlunun kuraklık nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı bu zamanda, keşfedilen bir solucan deliği, insanlığın kurtulma umudunun yeşermesine neden oluyor.

Memento / 8.4

Sinema klasiklerinden biri olan Memento, Christopher Nolan klasiklerinden biri. Aklın sınırlarını zorlamayı seven Nolan, bu filmde ise kısa süreli hafıza kaybı olan bir adamın karısını öldürenleri bulma çabasını konu ediyor. Sinema şaheserlerinden olan bu filmi, hala izlemediyseniz kesinlikle izlemelisiniz!

National Theatre Live: All About Eve / 8.2

National Theatre Live: All About Eve de aklınızı başınızdan alacak filmler arasında yer alıyor. IMDB puanı oldukça yüksek olan bu film, işini çok iyi yapan ve son derece meşhur olan bir oyuncunun yerini kendisinden daha genç ve çekici olan yeni bir oyuncuya bırakmak zorunda kalmasını anlatıyor. Ancak usta tiyatro oyuncusunun yerini bırakmak gibi bir niyeti yok. Bu filmde ise tiyatro sahnesinin ardından yaşanan entrikaları izliyoruz.

Donnie Darko (2001) / 8.0

Sinema tarihine adını yazdıran bu filmin başrollerinde Jake Gyllenhaal, Jena Malone ve Drew Barrymore yer alıyor. Film, 1988 yılında geçiyor ve Donnie Darko isimli gencin yaşadığı gizemli macerayı konu ediniyor. Darko, bir gece insan-tavşan karışımı olan bir yaratık tarafından odasından çıkarılıp bir sırra doğru sürükleniyor ve olaylar gelişiyor. Donnie Darko, aklınızı başınızdan alacak filmler arasında yer alıyor.

Mullholland Dr. / 8.0

Yönetmenliğini ve senaristliğini David Lynch‘in üstlendiği bu filmde; Naomi Watts ve Laura Elena Harring’i izliyoruz. Film, Los Angeles’a gelip halasının evinde kalırken hafızasını kaybedip aynı evde saklanan Rita ile karşılaşan ve onunla arkadaş olan Betty Elms adlı bir oyuncunun hikayesini anlatıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL