MEKANLAR SEYAHAT

Gün batımını izleyebileceğiniz en iyi noktalar!

“Yaşamak işte bu!” dedirten anların eşlikçisi olan gün batımlarını izleyebileceğiniz dünya üzerindeki en etkileyici rotalar… Gün batımlarının en büyüleyici yanı, hiçbirininin bir diğerinin aynısı olmaması ve bir diğeri ile değiştirilemeyecek..

Gün batımını izleyebileceğiniz en iyi noktalar!

“Yaşamak işte bu!” dedirten anların eşlikçisi olan gün batımlarını izleyebileceğiniz dünya üzerindeki en etkileyici rotalar…

Gün batımlarının en büyüleyici yanı, hiçbirininin bir diğerinin aynısı olmaması ve bir diğeri ile değiştirilemeyecek kadar kendine has güzelliklere ve özgül detaylara sahip olması. Dostlarla paylaşılacak en güzen anlardan biri olan gün batımları hayatı yaşadığımızı hissettiğimiz o özel anlardan biri. Gündüzlerin geceye bambaşka noktalarda bambaşka görüntüler eşliğinde bağlanmasına tanıklık etmek her zaman etkileyici bir deneyim.

Bora Bora, Fransız Polinezyası

Hayal edin… Suyun üzerindeki bungalovunuzun özel iskelesindeki hamakta uzanmış kristal berraklığındaki suya doğru batan güneşi izliyorsunuz. Evet, bu deneyimi yaşayabileceğiniz en özel destinasyon, Bora Bora.

Bozcaada, Türkiye

Adanın feribottan indiğiniz yüzünün arkasında, Polente Feneri’nde gün batımı izlemek, Bozcaada’da mutlaka yapmanız gerekenlerden. Ardınızda Ege’den aldığı rüzgarla dönen değirmenler ve değirmenlerin sonunda 1861 yılında yapılmış fener.

Büyük Kanyon Ulusal Parkı, Arizona

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Büyük Kanyon Ulusal Parkı, dünyanın en görkemli doğa güzelliklerinin bir arada toplandığı büyüleyici bir manzara sunuyor.

Santorini, Yunanistan

Nev-i şahsına münhasır mimarisi ve gün batımları ile Santorini, Ege’nin akıllara durgunluk veren adalarından. Gündüz adanın neresinde vakit geçirirseniz geçirin, gün batmaya yakın yönünüzü Oia’ya dönün ve ister tepelerin üzerinden ister tekneden, güneşin batışını izleyin.

Sedona, Arizona

Çölün dağlarla buluştuğu el değmemiş güzelliği ile Sedona, gün batımının neredeyse ruhani bir deneyime dönüştüğü noktalardan. Bölgeyi popüler kılan kızıl kaya kütlelerinin batan güneşin ışıklarıyla daha da kızıllaşması görülmeye değer.

Uyuni Tuz Havzası, Bolivya

Gün batımına teatral bir hava kazandıracak bir coğrafya varsa, o da tuz havzasıdır. Sonsuz mavilikteki gök yüzünün altında aydaki kraterler gibi uzanan Uyuni, güneş ışığının değişen düşme açılarıyla olağanüstü ışık ve gölge oyunlarına sahne oluyor.

Serengeti Ulusal Parkı, Tanzanya

Eğer hayaliniz güneşle aydınlanan zürafaların ufuktaki silüetinin fotoğrafını çekmekse, gitmeniz gereken yer Tanzanya. Vahşi yaşam popülasyonunu koruma altına alan Serengeti Ulusal Parkı, şu an gergedanlara, çitalara, aslanlara, fillere, zebralara ve zürafalara ev sahipliği yapıyor.

Phi Phi Adaları, Tayland

Tayland’da Andaman Denizi ve Phuket arasında yer alan Phi Phi Adaları doğa dışı güzelliğe sahip bir manzara sunuyor. Phi Phi Adaları, bembeyaz kumların üzerinde gün batımını izleyebileceğiniz en güzel lokasyonlardan biri.

Rio de Janeiro, Brezilya

İster Barra da Tijuca’da kumsalda yürüyün ister Leblon’un altın kıyılarında kokteylinizi yudumlayın, Rio de Janeiro’da gün batımını karşılayabileceğiniz pek çok seçenek var.

Hawaii Büyük Adası, Hawaii

Karanlık, volkanik kayaların ardından okyanusa batan güneşin o esnada her yeri turuncu ve pembeye boyayışını izleyin.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL