SİNEMA

Güçlü Kadınlar filmi!

Rolleriyle kadının kırılgan bir çiçekten çok daha fazlası olduğunu kanıtlayan kadınlar burada! Sibel Yakın zamanda vizyona giren ve festivallerin adından söz ettiren filmi olan Sibel’in en büyük kozu, başroldeki karakterin..

Güçlü Kadınlar filmi!

Rolleriyle kadının kırılgan bir çiçekten çok daha fazlası olduğunu kanıtlayan kadınlar burada!

 1. Sibel
  Yakın zamanda vizyona giren ve festivallerin adından söz ettiren filmi olan Sibel’in en büyük kozu, başroldeki karakterin gücü. Tüm filmi gücünü bu karakterden alıyor ve Damla Sönmez bu rolün altından başarı ile kalkıyor.
 2. Kaptan Marvel / Carol Danvers
  O bir süper kahraman, o kadıun bir süper kahraman! Şimdiye kadar türlü eleştirilere maruz kalsa da, Brie Larson’lu Kaptan Marvel, en azından yerli basından çok da kötü geri dönüşler almadı.
 3. Eşitlik Savaşçısı / Ruth Bader Ginsburg
  Gerçek hayattan filmleşen Eşitlik Savaşçısı’nda Ruth Bader Ginsburg, başarılı bir avukattır. Erkeklerin ağırlıkta olduğu bir okuldan mezun olan Ruth, kocası Marty ile okul yıllarında tanışır. Hayatın birçok alanında hak eşitsizliği ile karşılaşan Ruth, bu yolda zorlu bir hukuk mücadelesine girişir.
 4. Star Wars: Güç Uyanıyor / Rey
  Star Wars serisi her zaman güçlü kadınlara yer veren bir seri. Erkek egemen bir dünyada bile Padme Amidala’nın gücünü görmüştük. Şimdi Star Wars: Güç Uyanıyor ile Star Wars serisinin ilk kez kadın bir baş kahramanı oldu ve hepimiz Rey Takımı olarak safımızı belirledik.
 5. Harry Potter / Hermione
  Kadınların değerini kanıtlayan yapımlar arasında Harry Potter serisinin rolü çok büyük. Hermione olmasaydı Harry büyük ihtimalle hala Felsefe Taşı’nın ne olduğunu bulmaya çalışıyor olurdu. Sayısız durumda kurtarıcı rol oynayan Hermione aslında kadın zekasına yönelik büyük bir övgü.
 6. Mad Max: Fury Road / Furiosa
  Mad Max: Fury Road’un Furiosa’sından gelinlerine dek filmdeki her kadın birer kahraman! Gelinler kendilerine yapılan eziyetten kurtulmak için hayatlarını riske atarken, Furiosa da inandığı şey için verdiği mücadelede aynı riski alıyor. Mad Max de kimmiş?
 7. Bu Nasıl Sarışın / Elle Woods
  Pembe kıyafetler, platin sarısı saçlar, topuklu ayakkabılar ve hukuk diploması! Bu Nasıl Sarışın’da kız birliği başkanı olan Elle Woods sevgilisi tarafından terk edilince allem edip kallem edip hukuk diploması almayı başardı. Bu da sarışınların aptal olduğunu düşünenlere kapak olsun!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL