MEKANLAR SEYAHAT

Görülemeye değer, Cennet Cehennem Mağaraları!

Cennet Cehennem Mağaraları, iki adet çukur veya çöküntü diyebileceğimiz bu mağaralar son derece derin ve ilginç bir görünüme sahiptirler. Bölge antik çağlardan günümüze kadar ününü korumuştur. Mağaralar mitolojik anlamlar taşımaktadır. Mağaralar, Cennet Cehennem Çöküntüleri olarak da..

Görülemeye değer, Cennet Cehennem Mağaraları!

Cennet Cehennem Mağaraları, iki adet çukur veya çöküntü diyebileceğimiz bu mağaralar son derece derin ve ilginç bir görünüme sahiptirler. Bölge antik çağlardan günümüze kadar ününü korumuştur. Mağaralar mitolojik anlamlar taşımaktadır. Mağaralar, Cennet Cehennem Çöküntüleri olarak da bilinmektedir. Bölge, zaman içerisinde yer altı sularının kireç tabakasını eritmesi sonucu meydana gelmiştir. Bölgeyi ziyaret edenler üzerlerinde geçmişe ait bir his ile o bölgeden ayrılmakta ve sanki adeta o dönemlerin içerisinde bölgeyi gezdiklerini söylemektedirler.

Cennet Cehennem Mağaraları Hakkında Bilgiler

Cehennem Mağarası, Cennet mağarasına yaklaşık olarak 75 metre uzaklıktadır. Cehennem Mağarası olarak anılmasının sebebi ise mitolojide Zeus’un ateş püskürten ejderhayı burada yenmesidir. Cennet Mağarasının ise ağız kısmında bir kilise bulunmaktadır. Bu kilisenin çok eski çağlardan kaldığı görüntüsünden de belli olmaktadır. Kilise Meryem Ana’ya hitaben dine düşkün bir adam tarafından yapılmıştır. Kilisenin Meryem Ana’ya hitaben yazıldığı aynı zamanda kilisenin girişinde de yazılı bir şekilde belirtilmiştir.

Mağaranın içerisinde yaklaşık olarak 452 basamak bulunmaktadır ve 300 basamak aşılınca kiliseye ulaşılmaktadır. Mağaranın içerisindeki nem oranı son derece fazladır. Bu sebep ile yaşlılar ve kalp hastaları özellik ile uyarılmaktadır. Mağaranın tüm basamakları inildiğinde yer altının sesi net bir şekilde duyulmaktadır. Aynı zamanda basınca da dikkat edilmelidir. Mağaraların biraz uzağında ise çeşitli restoranlar bulunmaktadır. Bu sebep ile gezintinizden sonra güzel bir ziyafet çekebilirsiniz. Bu restoranların çoğu salaş tiptedirler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL