SEYAHAT

Google’da en çok aranan yerler belli oldu!

Yeni yerler keşfetmek gezginlerin en sevdiği uğraş. Sürekli bir merak içerisinde araştırmalarını yapan seyahat tutkunları, sosyal medya platformları üzerinden kendilerine destinasyon beğeniyor. Google da onlar için o yerlerin özellikleri, tanıtımı..

Google’da en çok aranan yerler belli oldu!

Yeni yerler keşfetmek gezginlerin en sevdiği uğraş. Sürekli bir merak içerisinde araştırmalarını yapan seyahat tutkunları, sosyal medya platformları üzerinden kendilerine destinasyon beğeniyor. Google da onlar için o yerlerin özellikleri, tanıtımı için en önemli kaynak. İşte Google’da en çok aranan yerler…

TAC MAHAL 

Hindistan’ın Agra şehrinde, 1631-1654 yıllarında inşa edilmiş anıt mezar. İslâm türbe mimarisinin en önemli eserlerinden birisi olarak kabul ediliyor.

Tac Mahal aylık olarak ortalama 1.417.650 sayısı ile Google’da en çok aranan yerler grubunda birinci sırada yer alıyor.

MACHU PİCCHU 

5. yüzyıldan kalmış İnka’ların ünlü Machu Picchu’su… Tam 2430 metre yukarıda… Peru’nun gözdesi Cusco’nun yakınlarında… Machu ‘eski veya yaşlı kişi’ Picchu ise ‘zirve, sivri dağ’ anlamına geliyor yerli dilinde.

Google üzerinden aylık ortalama 1.269.260 aranma alan Machu Pichu listenin ikinci sırasında yer alıyor.

BURJ KHALİFA 

Birleşik Arap Emirlikleri’nin bir zamanlar adından hiç bahsedilmeyen sahil yerleşimi Dubai, şimdilerde farklı ulusların bir arada yaşadığı büyük bir dünya kenti. Dubai’de en önemli simge ise Burj Khalifa… 828 metrelik yüksekliğe sahip ve 160 katı kullanılabilir bir yapı. Binanın yaklaşık 150. kattan sonra geri kalan katları çelik olarak yapılmış. Bu da dünyada ilk defa betonarme kütle üzerine çelik konstrüksiyonla devam edilen ilk bina özelliğini kazandırmış.

Ayrıca binanın cephelerine gelen rüzgâr yüklerini en aza indirmek için binanın hiçbir cephesi düz olarak tasarlanmamıştır. Köşeleri ise keskin değildir, dairesel birleşimlerle yapılmış. Google aramaları sıralamasında milyon barajını aşan ilk yer olarak bulunuyor. 1.103.950 arama ile listenin üçüncü sırasında yer alıyor Burj Khalifa.

NİAGARA ŞELALESİ 

Kanada ve ABD sınırındaki Niagara Şelaleleri, dünyanın en ünlü doğa anıtlarından biri. Sınırın iki yanında da turistlerin gözdesi olan üç şelale, benzersiz manzaralarıyla görenleri büyülüyor. Bu görkemli su gösterisini izlemek için yılda 30 milyon kişi bölgeye geliyor. Dünyanın en meşhur yerlerinden biri olan Niagara Şelalesi Google’da 945.810 aranmaya sahip.

EYFEL KULESİ 

Sen Nehri çevresine kurulu Paris, Avrupa’nın en popüler şehirlerinden biri.Dünyanın en romantik şehri olarak kabul edilen Paris’in en çok görülen ve fotoğraflanan yeri ise Eyfel Kulesi. Eyfel Kulesi’nin aylık ortalama aranma sayısı 916.270

STONEHENGE 

Dünyanın birçok yerinde sırrı çözülemeyen yerler var ve bunların içinde en çok tanınanlarından birisi yılda bir milyon insanın ziyaret ettiği İngiltere´deki Stonehenge…

Neolitik taş devri ile Bronz çağı arasında en az 5 kademede oluşan bir anıt olarak biliniyor. Bu yapı, astronomi, astroloji, geometri, meteoroloji ve paganizmle ilişkilendirilmekte… Her yıl milyonlarca kişiyi ağırlayan Stonehenge, Google üzerinden aylık 833.690 arama almakta…

EVEREST DAĞI 

Himalayalarda, yaklaşık 28 derece kuzey enlemi ile 87 derece doğu boylamında, Çin–Nepal sınırı üzerinde yer alıyor. Everest Dağı aylık ortalama 778.350 Google aranmasına sahiptir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL