DİZİ

Gönlünü Fethetmeyi Başaran 12 Netflix Dizisi!

2021 yılında çıkan en iyi Netflix dizilerini bir araya getirdik. 1. Tribes of Europa (2021-) – IMDb: 6.7 2074’te gerçekleşen küresel bir felaketin ardından Avrupa kıtasındaki devletler bölünerek mikro devletler..

Gönlünü Fethetmeyi Başaran 12 Netflix Dizisi!

2021 yılında çıkan en iyi Netflix dizilerini bir araya getirdik.

1. Tribes of Europa (2021-) – IMDb: 6.7

2074’te gerçekleşen küresel bir felaketin ardından Avrupa kıtasındaki devletler bölünerek mikro devletler oluşmuştur. Bu kabileler birbirlerine üstünlük sağlamak amacı ile savaştadır. Bu savaş ortamında gizemli bir küp ele geçiren üç kardeş çatışma arasında kalır. En güzel netflix dizileri 2021 listemizde yer alan yapımda Melika Foroutan, Emilio Sakraya, Henriette Confurius, David Ali Rashed ve Oliver Masucci rol alıyor.

2. Jupiter’s Legacy (2021) – IMDb: 6.7

İlk nesil süper kahramanlar, neredeyse bir asırdır dünyayı güvende tutmuştur. Şimdi ise dünyayı güvende tutma sırası onların mirasını üstlenen kahramanlardadır. Kötülerin insanlara başkaldırdığı bu dönemde yeni nesil kahramanlar dünyaya güvende tutabilecek midir? Netflix dizileri 2021 listemizde bulunan yapımda Josh Duhamel, Elena Kampouris, Leslie Bibb ve Matt Lanter rol alıyor.

3. Squid Game (2021-) – IMDb: 8

Netflix en çok izlenen diziler 2021 denince hemen akla gelen Squid Game, para sıkıntısı çeken yüzlerce insanın hayatları pahasına çocuk oyunları oynayarak büyük ödülü kazanmayı çalışmalarını ve bu sırada yaşanan trajik olayları konu alıyor. Boşanmış ve borçlu bir şoför olan Seong Gi-hun, büyük bir nakit ödül şansı için bir dizi çocuk oyunu oynamaya davet edilir. Teklifi kabul edince bilinmeyen bir yere götürülür ve kendisini benzer büyük borçlara sahip 455 kişi arasında bulur. Yeşil renkli eşofman giydirilen oyuncular, Front Man tarafından denetlenen oyunlarla birlikte kırmızı tulumlu maskeli korumalar tarafından her zaman gözetim altında tutulur. Oyuncular kısa süre sonra bu oyunlarda kaybetmenin ölümleriyle sonuçlandığını keşfederler ve her ölüm potansiyel 45,6 milyar wonluk büyük ödüle 100 milyon won ekler. Gi-hun, çocukluk arkadaşı Cho Sang-woo da dahil olmak üzere diğer oyuncularla, oyunların fiziksel ve psikolojik dönüşlerinden kurtulmaya çalışmak için müttefik olur. Dizide HoYeon Jung, Lee Jung-jae ve Gong Yoo rol alıyor.

4. Fatma (2021-) – IMDb: 7.5

Fatma temizlik yaparak hayatını geçindiren yetişkin bir kadındır. Bir gün hapishaneden yeni çıkan kocası Zafer’in aniden ortadan kaybolmasıyla hayatı değişir. Fatma kocasını ararken bir anda beklenmedik bir cinayet işler. Fatma’nın işlediği cinayeti öğrenen kocasının kötü bağlantıları Fatma’nın hayatı için büyük bir tehlike haline gelir. Bunun üzerine Fatma, hayatta kalmak için can almaya devam etmek zorunda kalır. Dizinin oyuncu kadrosunda Burcu Biricik, Mehmet Yılmaz Ak, Hazal Türesan, Gökçe Eyüboğlu ve Olgun Toker yer alıyor.

5. My Name (2021-) – IMDb: 7.9

Genç bir kadın olan Yoon, babası öldürüldükten sonra intikam ateşiyle yanıp tutuşmaktadır. Bu nedenle babasının ölümüyle ilgili gerçeği öğrenmek için bir organize suç çetesine katılır. Ayrıca babasının ölümü hakkında daha fazla bilgi edinmek için polis departmanında köstebek olarak gizli göreve gider. Ancak zamanla işler karışmaya başlar. Netflix dizileri 2021 listemizde yer alan yapımda Han So Hee, Ahn Bo Hyun ve Park Hee Soon rol alıyor.

6. The Irregulars (2021) – IMDb: 6

Viktorya dönemi Londra’sında geçen dizi, Doktor Watson ve gizemli iş ortağı Sherlock Holmes için suçları çözmek üzere manipüle edilen sorunlu sokak gençlerinden oluşan bir ekibi konu alıyor. Dizide Thaddea Graham, Harrison Osterfield, Jojo Macari, Darci Shaw, Royce Pierreson ve Henry Lloyd-Hughes rol alıyor.

7. Kulüp (2021-) – IMDb: 7.8

Eski bir mahkum olan Matilda, 1950’li yılların en önemli gece kulüplerinden birinde çalışır. Matilda aynı zamanda kendisinden bir haber olan kızı Raşel ile iyi bir ilişki kurmaya çalışır. Matilda bir yandan kızını belalı bir adam olan Fıstık İsmet’ten uzak tutmak isterken, diğer yandan da çalıştığı kulübün patronunun ve sanatçısının egoları ile mücadele etmeye çalışır. Kulübe girer girmez mekana ayrı bir hava katan Matilda, çalışanlar için cehennem olan kulübü bir yuva haline getirir. Dizinin oyuncu kadrosunda Gökçe Bahadır, Salih Bademci, Asude Kalebek, Barış Arduç, Metin Akdülger ve Merve Seyma Zengin yer alıyor.

8. Sweet Tooth (2021-) – IMDb: 7.8

Netflix izlenmesi gereken dizileri 2021 denince hemen akla gelen Sweet Tooth, yarı insan yarı geyik bir çocuk olan Gus’ın maceralarını konu alıyor. Kıyamet sonrası bir dünyada amansız bir maceraya atılan Gus, huysuz koruyucusu ile birlikte yeni bir başlangıç yapmaya çalışır. Dizide Christian Convery, Nonso Anozie, Stefania LaVie Owen ve Will Forte rol alıyor.

9. Arcane (2021-) – IMDb: 9.2

Ütopik Piltover’da ve Zaun’un baskı altındaki yeraltı dünyasında geçen hikaye, kardeş olan iki League of Legends şampiyonunun kökenini ve onların ayrılmasına neden olan olayları konu alıyor.

10. 50M2 (2021-) – IMDb: 7

Netflix dizileri 2021 listemizde yer alan yapım, gerçek kimliğini bilmeyen Gölge’nin hikayesini konu alıyor. Uzun zamandır kendisine babalık yapan Servet’in tetikçisi olan Gölge hiç beklemediği bir ihanete uğrar. Hayatını kurtarmak için kaçarken kendini küçük bir mahalledeki 50 metrekarelik bir terzi dükkanında bulur. Mahalledeki insanlar Gölge’yi yeni vefat etmiş olan terzinin oğlu zannederler, bu yüzden de ona iyi davranırlar. Yalanlarla var olan bu kimlik, Gölge’nin geçmişi ve kimliği ile ilgili sırları ortaya çıkaracaktır. Dizide Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Tuğçe Karabacak, Yiğit Kirazcı, Tolga Tekin, Cengiz Bozkurt, Özgür Emre Yıldırım, Kürşat Alnıaçık ve Gürkan Uygun rol alıyor.

11. Winx Efsanesi: Kader – Fate: The Winx Saga (2021-) – IMDb: 6.9

Çok sevilen çizgi filmin dizi versiyonu olan yapım, beş genç perinin hikayesine odaklanıyor. Beş genç peri, Alfea isimli sihirli okula gider. Bu okulda bir yandan sihirli güçlerini kontrol etmeyi öğrenirlerken, diğer yandan da karşılarına çıkan canavarlar ve aşkla başa çıkmaya çalışırlar. Dizide Abigail Cowen, Sadie Soverall, Freddie Thorp, Elisha Applebaum, Jacob Dudman ve Hannah van der Westhuysen rol alıyor.

12. Ginny & Georgia (2021-) – IMDb: 7.5

Özgür ruhlu ve enerjik bir insan olan Georgia, yepyeni bir başlangıç yapmak için 15 yaşındaki kızı Ginny ve oğlu Austin ile birlikte New England’a taşınır. Fakat Georgia’nın geçmişi onların yeni yaşamlarını tehdit edecektir. Netflix dizileri 2021 listemizde yer alan yapımda Antonia Gentry, Brianne Howey ve Felix Mallard rol alıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL