MEKANLAR SEYAHAT

Gölyaka’da Gezilecek Yerler

Gölyaka, yeşil ve mavinin buluştuğu çok sevimli bir Düzce ilçesidir. Özellikle Ankara ve İstanbul’da ikamet ediyorsanız, bir gün mutlaka arabanıza atlayıp bölgeye gelmenizi öneriyorum. Şimdi ilçenin en güzel doğal ve..

Gölyaka’da Gezilecek Yerler

Gölyaka, yeşil ve mavinin buluştuğu çok sevimli bir Düzce ilçesidir. Özellikle Ankara ve İstanbul’da ikamet ediyorsanız, bir gün mutlaka arabanıza atlayıp bölgeye gelmenizi öneriyorum. Şimdi ilçenin en güzel doğal ve turistik mekanlarını inceleyelim.

Gölyaka ilçesinde yer alan şelale, ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıktadır. Düzce ilk merkezinden araç ile ulaşım ise 40 dakika kadar sürmektedir. Şelale, aynı ismi taşıdığı Güzeldere Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Efteni Gölü

Yaban Hayatı Geliştirme Sahası olarak tescil edilen Efteni Gölü, il merkezine sadece 10 kilometre uzaklıktadır. Göl ve çevresindeki zengin bitki örtüsü ve temiz su kaynakları sayesinde, bölge birçok kuş türü ve yabani hayvan tarafından yaşam alanı olarak seçilmiştir.

Kardüz Yaylası

Gölyaka ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan yayla alanı, il merkezine 1 saatlik mesafededir. Yaylaya en yakın yerleşim yeri ise 20 kilometre uzaklıktadır. Denizden olan yüksekliği 1800 metre olan yayla, Düzce’nin en yüksek noktalarından birisidir.

Pürenli Yaylası

İlçe merkezine 24 kilometre uzaklıkta olan yayla alanı, il merkezine de aynı mesafede yer almaktadır. Denizden yüksekliği 1400 metre olan bu doğal alana, Güzeldere şelalesini ve Eftenli Gölü’nü gezdikten sonra uğrayabilirsiniz.

Kültür Park

Gölyaka halkının en çok tercih ettiği doğal alanlardan birisi olan Kültür Park, ilçe merkezine yürüme mesafesinde yer almaktadır. Turizm merkezi olarak ilan edilen bölge, Golf sahası olmaya çok uygundur fakat henüz bu yönde bir çalışma yapılmamıştır.

Toptepe

Adından da anlaşılacağı gibi tepe bir noktada yer alan Toptepe, Düzce Ovası’na tepeden bakma imkanı sağlamaktadır. Şehrin en güzel noktalarından birisidir. Konukların tepe noktasına rahat çıkabilmesi adına merdivenler inşa edilmiştir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL