Aktüel

Gişe rakamları son 20 yıldır olmadığı kadar düştü!

Corona virüsü salgını nedeniyle sinema salonlarında seyirci sayıları hızla düşerken, Kuzey Amerika’da gişe rakamları son 20 yıldır olmadığı kadar düşük seviyelere geriledi. Tüm dünyada korku yaratan Corona virüsü salgını gündelik..

Gişe rakamları son 20 yıldır olmadığı kadar düştü!

Corona virüsü salgını nedeniyle sinema salonlarında seyirci sayıları hızla düşerken, Kuzey Amerika’da gişe rakamları son 20 yıldır olmadığı kadar düşük seviyelere geriledi.

Tüm dünyada korku yaratan Corona virüsü salgını gündelik hayatı sekteye uğratırken, bundan en çok etkilenen sektörlerden biri de sinema dünyası oldu. İtalya, Çin, Polonya, Hindistan gibi vaka sayısının oldukça yüksek olduğu ülkelerde sinema salonları hepten kapatılırken, salonlarının açık olduğu ülkelerde de seyirci rakamlarında büyük düşüş yaşandı.

Corona virüsü salgınının ortaya çıkmasıyla birlikte düşmeye başlayan gişe rakamları, salgının etkisini daha belirgin bir şekilde hissettirmesiyle birlikte rekor seviyelere düştü. Kuzey Amerika’da bu hafta sonu toplam 55.3 milyon dolar gişe hasılatına ulaşıldı. Böylece Kuzey Amerika’daki gişe rakamları, 15-17 Eylül 2000’den bu yana beri ilk kez bu kadar düşük rakamlara geriledi. Sinema salonlarının boş kaldığı bu hafta sonunda Kuzey Amerika’da 10 milyon dolardan fazla hasılat yapabilen tek film Onward oldu.

KJ Apa’nın Hristiyan bir şarkıcıyı canlandırdığı I Still Believe, 9.5 milyon dolar hasılatla bu hafta Kuzey Amerika gişesinde ikinci sırada yer alırken, Vin Diesel’ın başrolünü üstlendiği büyük bütçeli çizgiroman uyarlaması Bloodshot sadece 9.3 milyon dolar hasılata ulaşarak gişedeki ilk hafta sonunda hüsrana uğradı.

A Quiet Place Part II, No Time to Die ve Mulan gibi filmler salgın nedeniyle ertelendiği için Bloodshoot uzun süre gişede güçlü bir rakiple karşılaşmayacak. Ancak salgın nedeniyle gişe rakamlarının gitgide düştüğünü ve filmin pek beğenilmediğini göz önüne aldığımızda Bloodshot’ın gişede zarar etmesi kaçınılmaz görünüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL