SEYAHAT

Gidilebilecek 4 Farklı Rota!

1 – Burdur Son dönemlerin favori destinasyonlarından Burdur, muhteşem doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle ziyaretçilerine keyifli bir seyahat vadediyor. Sanılanın aksine yalnızca yaz aylarında değil, kış aylarında da bambaşka bir..

Gidilebilecek 4 Farklı Rota!

1 – Burdur

Son dönemlerin favori destinasyonlarından Burdur, muhteşem doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle ziyaretçilerine keyifli bir seyahat vadediyor. Sanılanın aksine yalnızca yaz aylarında değil, kış aylarında da bambaşka bir deneyim yaşatan şehirde Sagalassos Antik Kenti, İnsuyu Mağarası ve Burdur Arkeoloji Müzesi’ni seyahat planınıza dahil ederek keyifli bir başlangıç yapabilirsiniz.


2 – Kars

Doğu Ekspresi sayesinde her geçen gün ilginin daha çok arttığı ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçinin kış ayları boyunca akın ettiği Kars, masal gibi seyahatin kapılarını açıyor. Köklü bir tarihe sahip olmasının etkisiyle bünyesinde çok sayıda tarihi zenginlik bulunan şehir, çeşitli doğal güzelliklere ve enfes bir mutfağa de ev sahipliği yapıyor.


3 – Avanos

Kapadokya’nın göz alıcı yerlerinden biri olan Avanos, bağlı olduğu Nevşehir’e 18 km uzaklıkta yer alıyor. Hem keyifli bir keşif rotası hem de otantik konaklama birimleriyle konforlu bir konaklama noktası olan ilçe, Özkonak Yeraltı Şehri, bölgenin adeta nefes alanı olan Kızılırmak ve Üzümlü Kilise ile görülmeye değer bir güzelliğe sahip. İlçeden Kapadokya bölgesindeki çeşitli ilçelere, peri bacalarına ve daha nice keşif rotasına kısa sürede ulaşabilirsiniz.

4 – Bergama


Tarih boyunca çok sayıda medeniyetin egemenlik kurduğu Bergama bugün ise bünyesinde bu medeniyetlerin değerli miraslarını barındırıyor. Özellikle kültür gezilerinin vazgeçilmez duraklarından biri olan şehir UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alıyor. Bergama Antik Kenti, Kızıl Avlu, Bergama Müzesi ve Kozaklı Yaylası ile tarihi zenginlikleriyle olduğu kadar doğal güzelliğiyle de görülmeye değer bir seyahat sunuyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL