SEYAHAT

Gezi Bloggerinin Yaşadığı Zorluklar!

Sabit bir gelire sahip olmamak Gezginlerin tecrübelerine göre dünyayı gezmeye başladığınız ilk bir yıl içinde para kazanmayı beklememek gerekli. Bunun sebebi ise yeni bir gezgin olup kendini henüz kanıtlayamamış olmak…

Gezi Bloggerinin Yaşadığı Zorluklar!

Sabit bir gelire sahip olmamak

Gezginlerin tecrübelerine göre dünyayı gezmeye başladığınız ilk bir yıl içinde para kazanmayı beklememek gerekli. Bunun sebebi ise yeni bir gezgin olup kendini henüz kanıtlayamamış olmak.

7/24 çalışmak zorunda olmak

Gezi blogu olan insanların günde 1-2 post paylaşıp sonra rahat rahat gezmeye devam ettiklerini düşünüyor olabilirsiniz. Fakat gerçek bundan çok farklı. Günde en az 12 saati bilgisayar başında geçirmek zorunda olduklarını söyleyen gezginler, bloglarını bir iş haline çevirmek için çok sıkı çalışıyorlar.

Dünyaya kamera lensinden bakmak

Nereye giderlerse gitsinler fotoğraf ve video çekmek için en iyi açıyı, ışığı ve anı yakalamak zorunda olan gezginler, fotoğraflamakta en çok zorlandıkları yerlerden birinin de havaalanları olduğunu belirtiyorlar.

Blogun okunma kaygısı

İyi bir gezi bloguna sahip olmak ve büyük kitlelere hitap etmek için çok fazla etmeni göz önünde bulundurmak gerekli. Yani sadece gezip beğendiğiniz bir yeri düz bir metin olarak yazıp bir sürü okuyucuya sahip olmayı bekleyemezsiniz diye belirtiyor bu konuda tecrübeli olan gezi bloggerları.

Sıradan bir anı mükemmel olarak gösterme zorunluluğu

Yorgun, bitkin, uykusuz ve hatta hastalıktan kıvranıyor olabilirler. Ama ne olursa olsun paylaşımları kusursuz olmalı. Bunu yaparken kendilerine “Benim burada ne işim var? Ben ne yapıyorum?” diye sorduklarını itiraf eden gezginler de var.

Ciddi bir ilişkiye sahip olamamak

Biriyle tanışıp bir ilişkiye adım atmaya çalışmak gezginler için bir hayli zor. Çünkü eninde sonunda iki taraftan biri başka bir yere gitmek zorunda kalacak.

Yerleşik bir hayata sahip olamamak

Sürekli bavul hazırlamak, hostellerde yatıp kalkmak, uçak bileti ayarlamaya çalışmak, haritaların içinde kaybolmak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL