SİNEMA

Gerçek hayattan uyarlanan IMDB puanı yüksek filmler!

İşte IMDb puanı yüksek en iyi uyarlama filmler… The Impossıble (2012) – IMDb: 7.6 Başrolünde Naomi Watts ve Ewan McGregor’un rol aldığı unutulmaz film 26 Aralık 2004 günü yaşanan büyük..

Gerçek hayattan uyarlanan IMDB puanı yüksek filmler!

İşte IMDb puanı yüksek en iyi uyarlama filmler…

The Impossıble (2012) – IMDb: 7.6

Başrolünde Naomi Watts ve Ewan McGregor’un rol aldığı unutulmaz film 26 Aralık 2004 günü yaşanan büyük Tsunami felaketine dair gerçek bir hikayeyi anlatmaktadır. 3 çocuklarıyla birlikte kış tatillerini geçirmek için Tayland’a giden Henry ve Maria çifti 26 Aralık günü Tsunami felaketini birebir yaşayan aile kurtulmayı başaran birkaç kişiden biridirler.

Money Ball (2011) – IMDb: 7.6

Steve Zaillian ve Aaron Sorkin tarafından gerçek bir hikaye ele alınarak senaryolaştırılan ve böylelikle ortaya çıkan Money Ball filmi, Oakland A isimli beysbol takımı koçunun kısıtlı bütçe ile dev takımlara meydan okumasını anlatmaktadır. Kendine has yöntemleriyle takıma çeki düzen veren ve oyuncuları yönlendiren başarılı antrenör ilk başlarda kimseye yaranamasa da şampiyonluk yarışına girildiğinde ise herkesin desteğini kazanıyor.

The Social Network (2010) – IMDb: 7.7

Facebook’un kurucusu Mark Zukerberg’in Facebook’u kurma sürecini ve perde arkasında yatan olayları konu edinen film tamamıyla gerçek olaylardan esinlenerek oluşturulmuştur. Harvard üniversitesinde okuduğu sıralar kız arkadaşı tarafından terk edilen Zukerberg bir arkadaşıyla beraber iyice sarhoş olduklarında Zukerberg’in aklına gelen sosyal medya fikrini hayata geçirirler. İlk olarak ekranın iki yanındaki kızları oylayarak beğenebildiğin bir program olan Facemash’ı kuran Mark Zukerberg zamanla ve ihtiyaçlar doğrultusunda bu programı Facebook’a dönüştürür.

Captain Philips (2013) – IMDb: 7.8

Başrolünde ünlü aktör Tom Hanks’ın rol aldığı 2013 yapımı efsanevi filmin konusu 2009 yılında yola çıkan Mv Maersk Alabama isimli Amerikan kargo gemisinin Somali yakınlarında korsanların saldırısına uğramasını anlatmaktadır. Yaklaşık 200yıldır Amerikan bayraklı hiçbir gemiye saldırmayan korsanlar bu sefer ansızın bir baskınla gemiyi ele geçirmeyi başarmışlardır. Maersk Alabama’nın deneyimli kaptanı Richard Philips’de tayfasını canlarını kurtarmak amacıyla korsanların esiri olmayı kabul eder. Yaşanmış olaylardan sinemaya uyarlanan bu film IMDb’de aldığı 7.8’lik puanı sonuna kadar hakkediyor.

Into The Wild (2007) – IMDb: 8.1

Yaşadığı şehir hayatından ve zenginlikten pek te hoşnut olmayan genç bir adam önemli bir üniversiteden mezun olduktan sonra ailesiyle bir konuşma yapar ve her şeyi arkasında bırakarak Alaska’ya yerleşir. Vahşi hayatın , saflığın ve temizliğin adeta tadına varan genç adam günü geldiğinde de kaçınılmaz ölümle tanışacaktır. Muhteşem bir senaryo ve sahneleresahip olan Into The Wild filmini mutlaka izlemelisiniz.

Rush (2013) – IMDb: 8.1

F1 yarışlarının efsanesi haline gelen Niki Lauda ve ezeli rakibi James Hunt’un gerçek hikayesini konu edinen Rush filmi başarılı yönetmen Ron Howard imzalıdır. Filmde Formula 1’in altın dönemleri yani 197’ler ele alınmış ve dönemin en ünlü yarışçıları arasındaki tatlı rekabet resmedilmiştir. Her sahnesinde yarış heyecanı yaşayacağınız filmde yaşanılan olaylar bir hayli şaşırtıcı.

12 Years a Slave (2013) – IMDb: 8.1

Ünlü yönetmen Steve McQuenn imzalı 3 dalda Oscar sahibi 12 years a Slave filmi ABD’de köleliği yasaklayan iç savaştan hemen önce kaçırılarak köleliğe zorlanan siyahı bir adamın 12 yıl sonra özgürlüğe kavuşmasını izliyoruz. Gerçek bir hayat hikayesinden sinemaya uyarlana filmin oyuncu kadrosunda Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender ve Benedict Cumberbatch rol almıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL