Aktüel

Geçinmek için +18 film sektörüne girdi!

Bir dönem Hollanda’nın yetiştirdiği en önemli sporcu olan Verona van de Leur’un hayatı, sporu bıraktıktan sonra resmen çöktü. Ailesi ile davalık olan, hapse giren ve sokaklarda kalan eski dünya şampiyonu,..

Geçinmek için +18 film sektörüne girdi!

Bir dönem Hollanda’nın yetiştirdiği en önemli sporcu olan Verona van de Leur’un hayatı, sporu bıraktıktan sonra resmen çöktü. Ailesi ile davalık olan, hapse giren ve sokaklarda kalan eski dünya şampiyonu, son olarak yetişkin film sektörüne girdi.

Bir zamanlar jimnastik dünyasının parmakla gösterilen isimlerinden biri olan Hollandalı Verona van de Leur’un hayatı, film senaryolarını aratmıyor. 2002 yılında Avrupa ve Dünya şampiyonlarında elde ettiği başarılarla Hollanda’da ‘Yılın Sporcusu’ seçilen Verona van de Leur, sporu bıraktıktan sonra yaşadıklarıyla ‘Bu kadarı da olmaz artık’ dedirtti. Henüz 17 yaşındayken Hollanda’nın en başarılı sporcusu olmayı başaran Verona van de Leur, 23 yaşında federasyon ile yaşadığı çatışma ve ailevi sıkıntılar nedeniyle jimnastiği bırakma kararı aldı. Herkes ailevi sıkıntının hastalık olduğunu düşünürken, gerçek 12 yıl sonra ortaya çıktı. Hayatını yazdığı ‘Simply Verona’ isimli kitapta olayı anlatan 35 yaşındaki Verona van de Leur, herkesi şaşkına çevirdi.

Verona van de Leur’un yazdıklarına göre ailesi, sporculuğu döneminde kazandığı paranın büyük kısmını harcadı. Verona van de Leur, yaşadıklarını şöyle anlatıyor: “Sporcuyken her şey güzeldi. Kontratlar imzalanıyor, çevrenizden büyük ilgi görüyor ve çok seviliyordunuz. Ben de kazandığım paraların sporu bıraktıktan sonra sıkıntı çekmemek için kullanmayı planlıyordum. Ancak bu pek mümkün olmadı. Spora küçük yaşta başladığım için finansal kontrolü ailem yapıyordu. Doğal olarak onlarda banka kartım mevcuttu. Onlar sizin anne ve babanız… Ben de hiç sorgulamadım bu durumu… Ancak sporu bıraktıktan sonra işler karıştı.

Paramın beklediğimden çok az olduğunu fark ettim. Babama sorduğumda ise net cevaplar alamıyordum. Sonra bankaya başvurdum ve gördüğüm şey beni yıktı. Hesabımdan birçok para harcanmıştı. Hatta babamın hesabımdan çektiği 6 bin euro ile Vegas’a gittiğini gördüm. Şok olmuştum. Parayı harcadıklarını kabul etmediler. Büyük bir ruhsal çöküntü yaşadım. Onlar için bir evlattan çok banka hesabı olduğumu anladım. Kendimi kullanılmış hissettim.”

Bunun üzerine Verona van de Leur, ailesini dava etmeye karar verdi. Uzun süren mahkeme sonucunda hakim, babanın Verona van de Leur’a taksitle 90 bin Euro para ödemesine karar verdi. Ancak mahkeme süresince Verona van de Leur, pek de güzel bir hayat sürmedi.Çok az parası kalan Verona van de Leur, sevgilisi ile birlikte bir arabada yaşamaya başladı. Önceleri bir iki gece olarak başlayan bu durum, dava süresi boyunca yaklaşık iki yıl sürdü. Arabada geçirdiği yaşam ile ilgili Verona van de Leur “Çok zordu. Özellikle kış aylarında… Ertesi sabah uyanıp uyanmayacağımızı bilmiyorduk” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL