DİZİ

Freud Dizisi Hakkında Bilgiler!

Uzun zamandır beklenen Netflix’in yeni dizisi Freud yayınlandı. Ünlü psikanalitik kuramının kurucusu olarak kabul edilen Sigmund Freud’un hayatına odaklanan suç dizisini detaylıca inceledik. 1. Ünlü aktör Robert Finster’in başrolünde yer..

Freud Dizisi Hakkında Bilgiler!

Uzun zamandır beklenen Netflix’in yeni dizisi Freud yayınlandı. Ünlü psikanalitik kuramının kurucusu olarak kabul edilen Sigmund Freud’un hayatına odaklanan suç dizisini detaylıca inceledik.

1. Ünlü aktör Robert Finster’in başrolünde yer aldığı dizide Ella Rumpf, Georg Friedrich ve Christoph F.Krutzler rol almıştır. Walking on Sunshine ve Krieg gibi ses getiren yapımlarda da rol alan Robert Finster dizide Sigmund Freud karakterine hayat vermiştir.

2. Avusturya yapımı Netflix Orijinal dizisi Freud’un yaratıcılığına yapan isimler ise Marvin Kren, Benjamin Hessler ve Stefan Brunner’dir. 8 bölümlük ilk sezonunun tamamı yayınlanan “Freud” dizisinin bölümleri ortalama 55 dakikadır.

3. Dizinin konusu 1800’lü yıllarda yaşayan ve başarılı bir genç olan Sigmund Freud’un bazı gizemli kaçırılma olayları ile cinayetleri aydınlatabilmek için bir medyum ve bir dedektif ile işbirliği yapmasını anlatmaktadır.

4. Genç nörolog Freud kimsenin kendisine inanıp değer vermediği bir dönemde kendi muayenehanesini kurarak ve kendine özgü tedavi yöntemleriyle hastalarını iyileştirmeye çalışmaktadır. Benimsediği tedavi yöntemi ise hipnozdan başka bir şey değildir. Ancak bu konuda da pek başarılı olabildiği söylenemez ama zamanla çalışmalarının meyvelerini alacaktır ve psikanalitik kuramının öncüsü olacaktır.

5. Bir cinayet vakası ile ilgili olarak yetkilileri bilgilendirmek isteyen Freud bu konuda kendisini dinlemeyeceklerini düşünerek işbirliği yapabileceği kişiler aramaktadır.

6. Katıldığı bir ruh çağırma seansı sırasında yaşanılan garip olaylar sonrasında sihir ve büyü ile uğraşan medyum ile tanışan “Freud” çözülmesi gereken cinayet ve diğer olaylarda medyumla işbirliği yapar. Ayrıca Freud’un bir amacı da öldürülen kadının dosyasına bakan iki dedektifle bağlantı kurabilmektir.

7. Tam bir psikoloji ve suç dizisi olan “Freud” ilk sezon göz önüne alınarak eşsiz bir senaryoya sahip diyebiliriz. Beklenilenin üzerinde bir performans sunan oyuncularda dizi karakterleri için doğru seçim olduklarını gösteriyorlar.

8. 19. yüzyıl Viyana’sında geçen dizi hikayesi izleyicisini içerisine alıp adeta 1800’lü yıllara götürerek taş duvarlar arasında mükemmel bir gezintiye çıkartıyor. Genel olarak sakin bir hikayeye sahip olan dizi psikolojik anlatımlar ve gerilim türü severler için mutlaka izlenmesi gereken dizilerden biridir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL