SİNEMA

Film çekimlerinde yaşanan kamera arkası gerçekler!

Sihirbazlar Çetesi filminde, Isla Fisher sualtı numarasının çekimleri sırasında tüm set ekibi önünde boğulma tehlikesi geçirdi. Çekilen sahnede, Fisher’ın karakterinin zincirlerle bağlanıp bir su tankında sihirbazlık numarası yapması gerekiyordu. Taktığı..

Film çekimlerinde yaşanan kamera arkası gerçekler!

Sihirbazlar Çetesi filminde, Isla Fisher sualtı numarasının çekimleri sırasında tüm set ekibi önünde boğulma tehlikesi geçirdi.

Çekilen sahnede, Fisher’ın karakterinin zincirlerle bağlanıp bir su tankında sihirbazlık numarası yapması gerekiyordu. Taktığı özel kelepçeler manyetik bir mekanizmaya sahipti ve zincirlerden kolayca kurulmasını sağlıyordu. Ancak çekimler sırasında Fisher, bacaklarının arasına giren zincir sıkıştı ve o zinciri kırmayı başaramadı. Ancak set ekibi boğulduğunu hemen fark edemedi çünkü hepsi çok iyi rol yaptığını düşünmüştü. Neyse ki olayı anladıkları anda hızlıca müdahale ettiler.

Chris Pratt’in 10 milyon dolar kazandığı Jurassic World: Fallen Kingdom filminde, ünlü oyuncu tam anlamıyla eskiye dönüş yaşadı.

Chris Pratt, 20 yıl önce filmin çekildiği yer olan Maui’da bir karavanda yaşıyordu. Ellen DeGeneres Show’da kendisiyle birlikte başka bir kişinin da bir yıl boyunca aynı karavanda yaşadığını ve Jurassic World’ün devam filmini çekmek için döndüğünde bunun kendisine gerçeküstü ve garip geldiğinden bahsetti.

Spider-Man: Far From Home’da Samuel L. Jackson ve Tom Holland ile konuştuğu ikonik sahne aslında doğaçlamaydı.

Peter Parker’ın sadece mahallenin dostu Örümcek Adam olduğunu iddia etmesi üzerine Nick Fury’nin “Hadi be oradan, uzaya çıkmıştın.” cevabının doğaçlama olduğunu bir röportaj sırasında Jake Gyllenhaal doğrulamıştı.
It: Chapter Two’nun ikonik kan banyosu sahnesini çekmek için 5.000 galonluk sahte kan kullanıldı.

Bir Yıldız Doğuyor filminde Bradley Cooper, Sam Elliott’ın sesini taklit etmek için bir lehçe koçu ile altı ay geçirdi.

Elliott’ın ekranlarda olacağı kesinleşmeden önce Cooper, karakterinin sesi için günde dört saat çalışıyordu. Elliott filmde yer almayı kabul ettiğinde Cooper “Tanrıya şükür evet dedi, çünkü her şeyi yeniden yazmak zorunda kalacaktım. Sesim için yaptığım altı aylık çalışma boşa gidecekti.” dedi.

Crazy Rich Asians’da Henry Golding, başrol oynamayı “meşru bir aktör” olmadığı için neredeyse reddediyordu.

Golding, yedi yıl boyunca host olarak çalışmıştı ve Crazy Rich Asians onun ilk sinema denetimi olacaktı…

Call Me by Your Name’deki şömine sahnesi çekilirken Timothée Chalamet, görünmeyen bir kulaklık taktı ve filmde çalınacak şarkıyı dinleyerek rol yaptı.
Filmin DVD’sinde Chalamet, sağ kulağında bir kulaklık olduğunu açıkladı. Sahne hakkında “Müziğin size hissettirdiği şekilde rol yapma biraz oyunculuk egzersizi gibi.” yorumunu yapan Chalamet’in o esnada sinlediği şarkı ise Sufjan Stevens – Visdeon of Gideon.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL