MEKANLAR SEYAHAT

Fazla tanınmayan yeni keşif rotaları!

Görülecek yer ve korunması gereken değerlerinin her geçen gün bir yenisini keşfettiğimiz ülkemiz, sahip olduğu yüzlerce güzelliği ile adeta dipsiz bir kuyu. Bugün yalnızca ülkemizden değil dünyanın dört bir yanından..

Fazla tanınmayan yeni keşif rotaları!

Görülecek yer ve korunması gereken değerlerinin her geçen gün bir yenisini keşfettiğimiz ülkemiz, sahip olduğu yüzlerce güzelliği ile adeta dipsiz bir kuyu. Bugün yalnızca ülkemizden değil dünyanın dört bir yanından ziyaretçinin de bu topraklara böylesine ilgi göstermesi boşuna değil elbette. Sizler için insanlar tarafından pek tanınmayan yeni keşif rotalarını listeledik.

Güzelcehisar Lav Sütunları


Bartın’ın Güzelcehisar ilçesinde yer alan bu lav sütunlarının oluşumu 80 milyon yıl öncesine kadar uzanıyor. Volkan lavlarının soğuyup kristalleşmesi sonucu oluşan sütunlar gerek heybetli duruşu gerek çevresinde yapılan düzenlemeler ile her geçen gün daha fazla ziyaretçinin ilgisini çekmeyi başarıyor.


Delikdeniz Kral Koyu


Antalya’nın Gazipaşa ilçesine 23 km uzaklıkta yer alan Delikdeniz Kral Koyu, bildiğiniz koylara hiç benzemiyor. Bir antik kent olma özelliğine sahip olan bu koyda tarihi kalıntılar yer alıyor. Fakat koyu ilginç kılan aynı zamanda ismini de almasına vesile olan özelliği ise kayaların ortasında açılan delik oluyor. Koya giriş bu delikle birlikte tıpkı bir mağara girişine benziyor ve manzarası ziyaretçileri büyülemeyi başarıyor.


Kümbet Yaylası


Giresun’un Dereli ilçesinde konumlanan Kümbet Yaylası’nın ismini yakın zamanda daha sık duymaya başlayacağız. Özellikle de son dönemlerde popüler hale gelen yayla turizmi için ideal destinasyonlardan biri olan yaylada doğa ile baş başa eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.


Silifke Demircili Köyü


Burası Mersin’in Silifke ilçesine 10 km uzaklıkta yer alıyor. Bölgede yaşayanlar tarafından bilinse de ülkemiz genelinde ismini çok fazla duymadığımız Demircili Köyü’nün ilgi çeken yanı ise köy merkezinde çok sayıda tarihi kalıntının yer alması. Tıpkı Aydın’da yer alan Afrodisias Antik Kenti gibi Demircili Köyü de Roma döneminden günümüze kadar yaşamın kesintisiz devam ettiği bir yer.


Makrevis Mahallesi


Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde yer alan Makrevis Mahallesi, bağlı olduğu ilçe merkezine yaklaşık 1 km uzaklıkta konumlanıyor. Günümüzde Konaklar ismiyle de bilinen Makrevis’in bu yeni ismiyle anılmasının sebebi bünyesinde çok sayıda konak bulunması. Ancak burada yer alan konaklar oldukça ilgi çekici ve ihtişamlı bir yapıya sahip.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL