SİNEMA

Fantastik Ortaçağ Filmleri!

Braveheart (1995)- IMDb Puanı: 8,3 Mel Gibson’ın hem yönetmen hem de oyuncu koltuğunda yer aldığı, unutulmaz film İskoçyalı, 75 milyon $ hasılat yapan klasiklerden biri. Duygusal nedenlerden dolayı, William Wallace’ın..

Fantastik  Ortaçağ Filmleri!

Braveheart (1995)- IMDb Puanı: 8,3

Mel Gibson’ın hem yönetmen hem de oyuncu koltuğunda yer aldığı, unutulmaz film İskoçyalı, 75 milyon $ hasılat yapan klasiklerden biri. Duygusal nedenlerden dolayı, William Wallace’ın İngiltere Kralı Edward Edward’a karşı bir isyanını izliyoruz.

Der Name der Rose (1986) – IMDb Puanı: 7,7

Entelektüel olarak uyumsuz bir keşiş izole edilmiş bir manastırdaki bir dizi gizemli ölümü araştırıyor. Başrolde usta oyuncu Sean Connery yer alıyor. Gülün Adı, İtalyan yazar Umberto Eco’nun aynı isimli romanının sinemaya uyarlanan filmi aynı zamanda.

Henry V (1989) – IMDb Puanı: 7,5

Yüzyıl Savaşı’nın ortasında, İngiltere’nin genç kralı Henry V, 1415’te Fransa’nın fethine başlar. Kenneth Branagh, Mel Gibson gibi hem yönetmen hem de oyuncu koltuğunda.

The King (2019) – IMDb Puanı: 7,3

David Michôd’un Netflix için yönettiği bu filmde başrolde Timothée Chalamet yer alıyor. İngiliz prensi ve İngiliz tahtının varisi Hal, zalim babası öldükten sonra Kral Henry V olarak taçlandırılır. Şimdi genç kral saray politikalarında, babasının geride bıraktığı savaşta ve geçmiş yaşamının duygusal geriliminde gezinmelidir.

Kingdom of Heaven (2005) – IMDb Puanı: 7,2

Orlando Bloom, Eva Green, Liam Neeson, Martin Hancock gibi isimlerin yer aldığı Ridley Scott filminde İbelinli Balian, 12. yüzyılın Haçlı Seferleri sırasında Kudüs’e gider ve orada kendisini şehir ve halkının savunucusu olarak bulur.

The Physician (2013) – IMDb Puanı: 7,2


Yüzyılda Pers’te, bir cerrahın çırağı, Hıristiyanları kabul etmeyen bir okulda okumak için kendini Yahudi olarak gizler. Başrollerde meşhur Skarsgård ailesinden Stellan Skarsgård’ı da izliyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL