Aktüel

Fahriye Evcen nasıl keşfedildi?

Fahriye o dönem ailesiyle birlikte Almanya’da yaşıyor ve Türkiye’ye tatil için geliyor. Bir şekilde televizyonda program yapan Oya Aydoğan’ın programına seyirci olarak katılıyor ve hemen dikkat çekiyor. Oya Aydoğan da..

Fahriye Evcen nasıl keşfedildi?

Fahriye o dönem ailesiyle birlikte Almanya’da yaşıyor ve Türkiye’ye tatil için geliyor. Bir şekilde televizyonda program yapan Oya Aydoğan’ın programına seyirci olarak katılıyor ve hemen dikkat çekiyor. Oya Aydoğan da onu yapımcısı İbrahim Mertoğlu ile tanıştırınca olayla gelişiyor.

Fahriye Evcen kimdir?

Anne tarafından Çerkes kökenli, baba tarafında Kavala göçmenidir.Solingen’de doğan Fahriye Evcen, çocukluğunda Almanya’da ailesi ile zor zamanlar geçirdiğini belirtti. Yedi yaşında iken Alman Neo-Naziler Solingen şehrinde Türklerin yaşadığı evleri yakmaya başlayınca, Evcen’in ailesi dikkat çekmemek için evlerinin ışıklarını hep kapalı tuttu.

Türkiye’de tatilde bulunduğu bir dönemde Oya Aydoğan’ın programına seyirci olarak bulunduğu sırada Aydoğan, Evcen’i yapımcı İbrahim Mertoğlu ile tanıştırdı.Almanya Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okurken dizi teklifleri alınca, okulu dondurup annesiyle birlikte İstanbul’a yerleşen Fahriye Evcen, Yaprak Dökümü adlı dizide Necla karakterini canlandırdı.

Fahriye Evcen ilk sinema deneyimini 11 Nisan 2008 tarihinde yayınlanan Cennet filminde başrol oyuncusu olarak yaşadı, aynı sene Aşk Tutulması filminde başrol oynadı. Almanya’daki üniversite eğitimini tamamlamayan Evcen, Boğaziçi Üniversitesi’nde Tarih bölümünden mezun olmuştur.Yapımcılığını TİMS Productions’ın yaptığı Çalıkuşu’nda Feride karakterine canlandırdı.Çalıkuşu’nda başrolü paylaştığı Burak Özçivit’le yeniden, bu sefer bir sinema filmi Aşk Sana Benzer ile beyazperdeye döndü.

Filmleri ve Dizileri :

Oyuncu :
2016 – Ölene Kadar (Selvi) (TV Dizisi)
2016 – Sonsuz Aşk (Zeynep) (Sinema Filmi)
2015 – Aşk Sana Benzer (Deniz) (Sinema Filmi)
2014 – Kurt Seyit ve Şura 2. Sezon (TV Dizisi)
2013 – Çalıkuşu (Feride) (TV Dizisi)
2012 – Veda (Mehpare) (TV Dizisi)
2012 – Evim Sensin (Leyla) (Sinema Filmi)
2011 – Yalancı Bahar (Zeynep Karaman) (TV Dizisi)
2010 – Takiye: Allah’ın Yolunda (Sevde) (Sinema Filmi)
2010 – Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak (Genç Sinyora Enrica) (Sinema Filmi)
2009 – Alvin ve Sincaplar 2 (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2008 – Aşk Tutulması (Pınar) (Sinema Filmi) 2008
2007 – Cennet (Kız) (Sinema Filmi
2006 – 2010 – Yaprak Dökümü (Necla Tekin Aydınoğlu) (TV Dizisi)
2006 – Hasret (Songül) (TV Dizisi)
2005 – Asla Unutma (Hande) (TV Dizisi)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL