MEKANLAR SEYAHAT

Eski Rustik Yapıdan Çevre Dostu Eve!

İtalyan Alpleri’nin büyüleyici manzarasına sahip çağdaş bir ev için eski bir rustik yapının kalıntıları yeniden yaratılmıştır. Mimar Rocco Borromini kurtarılabildiği doğal taş kalıntılara, cam ve ahşap ekleyerek yerel bölgesel mimarinin..

Eski Rustik Yapıdan Çevre Dostu Eve!

İtalyan Alpleri’nin büyüleyici manzarasına sahip çağdaş bir ev için eski bir rustik yapının kalıntıları yeniden yaratılmıştır. Mimar Rocco Borromini kurtarılabildiği doğal taş kalıntılara, cam ve ahşap ekleyerek yerel bölgesel mimarinin modern bir yorumunu oluşturdu. İtalya’nın Albosaggia kasabasında bulunan çevre dostu “SV Evi” büyük pencereleri ile keyfini çıkarabileceğiniz Alpler’in muhteşem manzarasına sahiptir.

Yöresel mimarideki sadeliği izleyen tasarımı ile eski bir rustik yapının kalıntıları üzerine inşa edilen, geleneği yeniden yorumlayan ve çevresindeki konutlar ile güçlü bir bağlantı kuran sürdürülebilir ev, geleneksel siluete modern bir dokunuştur.

Konstrüksiyonu çok basit olan sürdürülebilir evin, giriş katı bir betonarme döşeme ile bağlı iki taş duvardan, üst katı ve çatısı ise eve rustik bir görünüm veren ahşapdan oluşuyor. Başarılı iç mekan tasarımı sadece 22 metrekare alana oturan yapının verimli kullanımını sağlamış. Üç katlı ekolojik evin, zemin katında mutfak alanı ve şömine, birinci katında yatak odası ve banyo ve ikinci katta ana yatak odası bulunuyor. Bu yeşil binada, malzeme açısından da her şey basit tutularak, yerel ve doğal malzemeler kullanılmıştır. Luserna taşı, fırçalanmış karaçam ve doğal olarak bölünmüş yerel taş, cam ve bakır ile tamamlanmaktadır. Kısmen sabit ve kısmen açılabilen büyük pencereler, iç mekanlar ve doğa arasındaki diyaloga katkıda bulunurken, bol gün ışığının tüm yaşam alanlarına ulaşmasını sağlar.

Genel olarak çevre dostu evin kullanım alanı kısıtlı ancak bu durum ve doğal malzeme seçimi, güçlü bir yuva duygusu yaratılmasına yardımcı olmuş.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL