SİNEMA

Ensest Temalı 8 Film!

Ne yazık ki tüm dünyanın utancı olan ensest.  İşte  ensest temalı 8 film… Oldboy – 2003 Karısı ve bebeğiyle mutlu bir hayat süren iş adamı Oh Dae-su bir gün evinin önünden..

Ensest Temalı 8 Film!

Ne yazık ki tüm dünyanın utancı olan ensest.  İşte  ensest temalı 8 film…

Oldboy – 2003

Karısı ve bebeğiyle mutlu bir hayat süren iş adamı Oh Dae-su bir gün evinin önünden kaçırılır. Uyandığında kendini özel yapılmış bir hücrede bulur. Karısının öldürüldüğünü öğrenen Dae-su, 15 yıllık tutsaklığın ardından serbest bırakılır. Oh Dae-su yemin etmiştir. Mutlu hayatını yok eden adamdan intikam alacaktır. Bir Japon lokantasında tanıştığı Mido, intikamını alması için ona yardım sözü verir. Daha sonra ortaya çıkan Evergreen lakaplı bir adam ona 5 gün içinde neden hapsedildiğinin nedenini bulmasını aksi takdirde Mido’yu öldüreceğini söyler. Oh Dae-su, hapsedilmesinin ardındaki gerçeği bulur.

Savage Grace – 2007 

Filmde, Bakelite plastik firmasının veliahdı Brooks Baekeland ile evli olan Barbara Daly’nin hikayesi anlatılmakta. Kızıl saçlı, alımlı ve karizmatik bu kadın, kocasının şaşaalı ve asil hayatına hiçbir zaman tam olarak uyum sağlayamamıştır. Aralarındaki bu dengesizliğe bir de çocuk sahibi olmaları eklenince ilişkileri iyiden iyiye sarsılır. Oğulları Tony, babasının gözüne girmeyi hiçbir zaman başaramamıştır. Babasıyla arasındaki aşılmaz mesafe, Tony’yi gittikçe annesine yaklaştırır. Bu yakınlaşma aynı zamanda bir trajedinin de doğuşu olacaktır.

Vahşi Zarafet – 2007

Aynı adlı ödüllü romandan uyarlama olan “Vahşi Zarafet”te, Bakelite plastik firmasının veliahtı Brooks Baekeland ile evli olan Barbara Daly (Julianne Moore)nin hikayesi anlatılmakta.

Kupa Kizi – 2019

Bir kadın ergen yaştaki üvey oğlunu baştan çıkartmakla ölümcül sonuçlara yol açabilecek geri dönülmez bir karar vererek hem mükemmel kariyerini hem de ailesini tehlikeye atar. Anne başarılı bir avukattır.

The Dreamers – 2003

Üç öğrencinin birbirlerinin hayatlarını ve cinselliklerini test ettikleri ve nereye kadar gitmeye cesaret edeceklerini gösteren bir film… Isabelle ve erkek kardeşi Theo, anne babaları tatile gittiğinde Paris’te öğrenim gören Amerikalı öğrenci Matthew’u evlerine davet ederler. Üçlü, evde kaldıkları süre boyunca kurallarını kendilerinin koydukları akıl oyunlarıyla birbirlerinin duygularını ve cinselliklerini keşfe çıkarlar.Fransa’nın politik çalkantı içinde olduğu 1968 yılında geçen film, arka planda dönem gençliğinin yükselen sesini beyazperdeye yansıtıyor.

Womb – 2010 

Rebecca ve Tommy 9 yaşında birbirlerine aşık olurlar. Yaşadıkları sahil kasabasında tüm vakitlerini birlikte geçirmeye başlarlar. Ta ki Rebecca’nın ailesi Japonya’ya taşınmaya karar verinceye kadar. 12 yıl sonra Rebecca Tommy’yi bulmak için kasabaya geri döner ve iki aşık hemen kenetlenirler. Sanki doğuştan aşıktırlar birbirlerine. Ancak, Tommy bir araba kazasında ölünce, Rebecca hayata nasıl devam edeceğini bilemez. Bu, insan klonlamanın – toplum tarafından onaylanmasa da – yasal olduğu bir dönemdir. Rebecca, anne ve babasının tüm itirazlarına rağmen, Tommy’nin bir klonunu doğurmaya karar verir.

Daniel & Ana  – 2009

Daniel ve Ana, abla ve kardeş, iki çok iyi arkadaş. Her biri kendi mutlu yaşamlarının dönüm noktasındadır. Ana, evlenmek üzeredir. Daniel kendi kişisel ve cinsel kimliğini keşfeden arkadaş canlısı bir ergendir, ne varki abla kardeş arasındaki uyumlu ilişki, kaçırılması ve kardeşleri kendi arzuları ve korkularıyla yüz yüze gelmeye zorlayan şok edici bir olay sonucunda ansızın paramparça olur. Daniel ve Ana için eski yaşamları artık uzak bir anıdır. Bildikleri hiçbirşey bir daha eskisi gibi olmayacaktır.

The Color Purple –  1985

1900’lu yılların başlarında, Güneyli bir siyahi kız olan Celie, tecavüz sonucu hamile bırakılır, ardından yıllar boyunca efendisi olarak göreceği adama evlenmek üzere satılır. Kocasından gördüğü şiddete rağmen tek avuntusu kız kardeşi Nettie’ye yazdığı mektuplardır. Oysa kocası Nettie’nin cevaplarının ona ulaşmasına engel olmaktadır. Cellie sonunda kuru gürültüye pabuç bırakmayan, güçlü, dobra bir kadın olan Sofia ile tanışacak ve ondan çok şey öğrenecektir…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL