DİZİ

En iyi yabancı diziler listesi!

En iyi yabancı diziler listesinde, tüm zamanların en çok izlenen ve en popüler yabancı dizilerini bu içerikte IMDB puanlarıyla birlikte listeledik. The Mandalorian (2019) IMDb: 9.1 2019 dizileri arasında en..

En iyi yabancı diziler listesi!

En iyi yabancı diziler listesinde, tüm zamanların en çok izlenen ve en popüler yabancı dizilerini bu içerikte IMDB puanlarıyla birlikte listeledik.

The Mandalorian (2019) IMDb: 9.1

2019 dizileri arasında en popüler ve en çok izlenen yabancı dizilerden bir tanesi olan The Mandolorian, Star Wars hayranlarını oldukça heyecanlandıran bir yapım. Star Wars evreni içerisinde geçen ilk ve tek dizi olman özelliği taşıyan yapım aynı zamanda 2019 en iyi dizleri listesinde yer alıyor.

The Vietnam War (2017) IMDb: 9.1

Savaş dizileri ya da tarihi dizileri seviyorsanız 2017 yılında izleyiciyle buluşan The Vietnam War isimli yapım tam da size göre.

Taboo (2017) IMDb: 8.5

Son yılların en gözde oyuncularında Tom Hardy’nin başrolünde yer aldığı Dram, Gerilim ve Gizem türünde ekranlara gelen Taboo, yabancı diziler listesinde sizlere önermekten zevk duyduğumuz efsanevi bir yapım.

Sharp Objects (2018) IMDb: 8.2

Okurlarımız tarafından yorum kısmında sıklıkla belirtilen Sharp Object dizisi, kendi yaşadığı kasabada iki genç kızın öldürülmesini inceleyen ve bunun sonucunda kendi geçmişini de çözmeye çalışan Camille Preaker isimli muhabirin yaşadıklarını aktarmaktadır.

Escape at Dannemora (2018) IMDb: 8.0

Çok fazla kişinin bilmediği ancak son yılların en başarılı dizileri arasında gösterilen Excape at Dannemora, bir cezaevi personelinin yardımıyla hapishaneden kaçmayı başaran iki suçlunun hikayesini anlatmaktadır.

Lucifer (2015-…) IMDb: 8.2

Cehennem Lordu olarak bilinen Lucifer, karanlıklar dünyasından sıkılmıştır ve mutsuz bir haldedir. Bu yüzden görevinden istifa eder ve melekler şehri olan Las Angelas’a yerleşip kendisine bir bar açar. Bir gün, çevresinde bir cinayet yaşanır ve bu olaydan sonra Los Angeles Polis Departmanına suçluları yakalamalarında yardım etmeye başlar.


Undone (2019) IMDb: 8.3

En iyi yabancı diziler listesinde animasyon türünde efsanevi bir dizi.

Narcos: Mexico (2018) IMDb: 8.4

Netflix’in Narcos serisinin devam niteliğinde izleyiciyle buluşturduğu Narcos: Mexico dizisinde, Guadalajara Karteli’nin yükselişinin gerçek öyküsünü anlatılmaktadır. Bu dizi sayesinde Meksika’da 1980’yı yıllarda yaşana uyuşturucu savaşının doğuşuna tanıklık edeceksiniz.

Prison Break (2005 – 2017) IMDB Puanı: 8,4

Bir oturuşta sezonu bitirmek istediğiniz diziler vardır? Gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde yer alan Prison Break, tam da aradığınız bir yapım.

Outlander (2014–) IMDb: 8.5

Dizi 1945 yılında başlıyor… Eski bir savaş hemşiresi olan Claire, evine dönmüştür ve tekrar bir araya geldiği eşiyle ikinci kez balayına çıkmıştır. Balayı gezisinde tarihi taş çemberini ziyaret ederler. Bu taşlardan birine dokunan Claire, kendisini bir anda savaş yüzünden yıkılmış bir halde bulunan İskoçya’da bulur. Sene 1743’tür.

Spartacus (2010-2013) IMDB Puanı: 8,5

Roma’ya karşı yapılan bir köle ayaklanmasından esinlenerek uyarlanan dizi, üç alt başlıkla üç sezon sürdü. İlk sezondan sonra başrol oyuncusu Andy Whitfield, sağlık nedenlerinden dolayı diziye devam edemedi. Onun yerine dizide Liam Mclntyre yer aldı.

Dark (2017 – >) IMDb: 8.6

Akademi Ödülleri’nde yabancı dilde en iyi dizi adayı olan bir yapım.

Vikings (2013 – >) IMDB Puanı: 8,6

Tarihi, adeta bir drama haline getiren son yılların en çok izlenen yabancı dizilerinden bir tanesi.

Shameless (2011 – >) IMDB Puanı: 8,7

İnsanların bastırılmış duygularını ortaya çıkartan ve dizi öneri listemizde her daim yer bulan harika bir yapım.


La Casa De Papel (2017 – >) IMDB Puanı: 8,7


Kusursuz bir soygun mümkün mü? Son yılların en iyi dizisi La Casa De Papel, bir soygunun nasıl yapılacağını en iyi anlatan dizilerden.

House of Cards (2013 – 2018) IMDb: 8,9

Son dönemin en iyi dizisi olarak gösterilen House OF Cards ve Beyaz Saray’daki kirlik politik oyunlar.

Narcos (2015-2018 ) IMDB Puanı: 8,9

Dünya’nın en azılı suçlusu Pablo Escobar’ın hayatını anlatan harika bir dizi… Narcos!

Fargo (2014) – IMDb: 9,0

1996 yılınca çekilen ve Oscar Ödüllü bir film olan Fargo, 2014 yılında ise televizyon dizisi olarak karşımıza çıktı. Konusuyla ve oynanan oyunculuklarla efsane diziler arasına giren Fargo, suç ve mizah unsurlarını bünyesinde barındıran başarılı bir yapım.

Breaking Bad (2008 – 2013) IMDb: 9,5

Yayınladığı dönem içerisinde herkesin hayran olduğu Walter White karakterinin yer aldığı harika bir yapım.

Game of Thrones (2011 – 2019 ) IMDB Puanı: 9,5


Son yılların en çok izlenen, en beğenilen ve sezonu en çok merak edilen yapımı.

Chernobly (2019) IMDB Puanı: 9.7

Yaptığı her diziyle gündem olan HBO’dan efsane bir dizi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL