DİZİ

En iyi suç dizileri!

Netflix platformunda bulunan onlarca dizi türünden en çok tercih edilenlerin başında suç temalı diziler gelmektedir. Bu içerikte, Netflix’te yer alan en iyi suç konulu dizileri bulabilirsiniz. Smoking (2018) IMDb: 7.4..

En iyi suç dizileri!

Netflix platformunda bulunan onlarca dizi türünden en çok tercih edilenlerin başında suç temalı diziler gelmektedir. Bu içerikte, Netflix’te yer alan en iyi suç konulu dizileri bulabilirsiniz.

Smoking (2018) IMDb: 7.4

Netflix’te yer alan nadir Japon dizilerinden bir tanesi olan Smoking, 2018 yılında ilk kez izleyicilerin karşısına çıktı. Dizide, çok daha fazla adalet arayan bir suikastçi grubu, hedeflerindeki insanların derilerini yüzer ve dövmeli derileri sözleşmenin yerine getirildiğinin kanıtı olarak sunaktadır. Şiddetin doruklara çıktığı son yılların en başarılı suç dizilerinden bir tanesi Smoking’e bir fırsat verebilirsiniz.

Dogs Of Berlin (2018) IMDb: 7.5

Netflix’in ikinci Alman dizisi olarak karşımıza çıkan Dogs Of Berlin, Almanya ile Türkiye arasında Marzahn’da oynanacak uluslararası maçtan önce Türk asıllı Alman Milli futbolcunun öldürülmesini ve cinayetin aydınlatılmasını işlemektedir. Dizide, bu cinayeti araştırmak için bir Alman ve bir Türk asıllı Alman vatandaşı seçilir. Türk izleyicilerinde ilgisini ve dikkatini üzerine çeken Dogs Of Berlin, Netflix’in son yıllarda yayımladığı en iyi yabancı dizilerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Queen of the South (2016–) IMDb: 7.9

Queen of the South, 2016 yılında izleyicinin karşına çıkan ve günümüzde Netflix’te izlenebilen en iyi suç konulu diziler arasında kendisine yer bulmayı başarmış bir yapım… Dizide Teresa Mendoza’nın (Alice Braga) uyuşturucu satıcısı erkek arkadaşı beklenmedik bir şekilde uyuşturucu kartelleri tarafından öldürülür. Sonrasında ise Teresa, ABD’ye sığınmak zorunda kalır. Geçmişinden çıkagelen birisi ona sahip çıkar ve kartelleri devirmek için Teresa’yı yetiştirir.

El Chapo (2017–) IMDb: 7.9

Netflix üyesi olan okurlarımızın izleyebileceği en başarılı suç dizilerinden bir tanesi de, kötü şöhretli Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquín “El Chapo” Guzmán’ın hayatını, yükselişini ve yıkılışını anlatan El Chapo dizisidir.

MindHunter (2017 – ) IMDb: 8.5

2017 yılında ABD’de ekranlara gelen sonrasında ise Netflix’te yer alan ve son yılların en iyi suç dizileri arasında gösterilen Mindhunter, FBI eski özel ajanı John E. Douglas’ın anılarını anlattığı “Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit” isimli kitabından uyarlanan bir yapım…

Dizi 1979 yılında geçmektedir ve seri katillerin işlediği suçları ve devam eden soruşturmaları takip eden FBI Davranış Bilimleri Birimi özel ajanları Holden Ford (Jonathan Groff) ve Bill Tench’in (Holt McCallany) yaşadıkları konu edinmektedir.

Peaky Blinders (2013) – IMDb 8,7

Netflix bünyesindeki en iyi suç dizileri arasında yer alan Peaky Blinders, ilk kez 2014 yılında izleyiciyle buluştu. Dizinin konusunda Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere oluşan çeteler ve suç örgütlerine değinilmektedir. Dizide suç çetesi olarak faaliyet gösteren Peaky Blinders ve çetenin üyelerinin yaşantısı anlatılmaktadır. Şimdiden söyleyebiliriz ki, Tommy, Arthur ve John adeta sizlerin en sevdiğiniz karakterler arasında kendisine yer bulacaktır.

La Casa De Papel (2017) IMDb: 8,7

En İyi Netflix Yapımlı Diziler La Casa De Papel, Türkiye’de son yıllarda en çok izlenen dizilerden de bir tanesi oldu. Dizide, Profesör lakaplı kişi yıllardır tasarladığı bu soygun için kendisine yeni ve oldukça zeki bir ekip oluşturur. Bu soygun ekibinin işi, İspanyol Darphanesini ele geçirmek ve belli bir süre darphane içerisinde durup basılan parayı alıp kaçmak… Dizide yer alan ekibin isimleri bilindik ülkelerin başkentlerinden oluşmaktadır.

Narcos (2015-2018 ) IMDB Puanı: 8,8

Dünyanın en azılı suçlularından bir tanesi olan Kolombiya Uyuşturucu Kralı Pablo Escobar’ın hayatını anlatan Narcos, Netflix platformunda suç konulu diziler arasında tercih edebileceğiniz bir yapım. Birisi bize deseydi ki, “Bunca suç işleyen ve adam öldüren bir kişinin hayatı dizi ile anlatılacak ve siz bu adamı çok seveceksiniz…” Güler geçerdik herhalde… Ama öyle olmadı… Adamlar öyle bir dizi yapmış ki izlerken Pablo Escobar hayranı olmamak elde değil… Dizide dünyanın en azılı suçlusunun yakalanmaması, her daim bir şekilde işin içinden çıkması için dua ediyorsunuz… İşte, öyle kral bir dizi…

Breaking Bad (2008-2013) IMDb: 9.5

Türkiye’de en çok izlenen diziler listesinde de kendisine yer bulan ve herkesin mutlaka izlemesi dizilerden bir tanesi olan Breaking Bad, konusu ve oyunculuklarıyla sizi kısa sürede kendisine bağlayacak bir yapım. Netflix’te suç konulu dizi önerisi arayanlar için Breaking Bad, gerçekten en iyi örneklerden bir tanesi… Dizide, Kanser olduğunu öğrenen eski kimya öğretmeninin uyuşturucu ticaretine başlamasını ve sonrasında yaşananları anlatıyor. Dizi, yayınlandığı dönemlerde 16 kez Emmy ve 2 kez Altın Küre ödüllerinin sahibi oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL