DİZİ

En iyi savaş dizileri!

Aksiyon severlerin şüphesiz en çok izlediği dizi türü savaş dizileri olmuştur. Muhteşem senaryosu ile dram ve aksiyon dolu hayatları bizlere sunan en iyi savaş dizilerini listeledik. İşte IMDb puanı yüksek..

En iyi savaş dizileri!

Aksiyon severlerin şüphesiz en çok izlediği dizi türü savaş dizileri olmuştur. Muhteşem senaryosu ile dram ve aksiyon dolu hayatları bizlere sunan en iyi savaş dizilerini listeledik. İşte IMDb puanı yüksek en iyi savaş dizileri…

Davinci’s Demons (2013 – 2015) – IMDb: 8.0

Leonardo Da Vinci’nin hayatının bir kısmını konu edinen dizi başarılı yönetmen David S. Goyer imzalı bir yapım olup başrolllerinde Tom Riley, Laura Haddock ve Blake Ritson yer almıştır. Dizide Da Vinci’nin henüz büyük bir sanatçı olmadan, daha kendini tam anlamıyla bulmadan önceki dönemini yani gençlik yılları anlatılmıştır. Da Vinci’s Demons hayalperest ve idealist bir adam olan Da Vinci’nin hayatına ve düşüncelerine bir yolculuk yapmamızı sağlıyor.  

 

Turn (2014 – 2017) – IMDb: 8.1

Amerikan bağımsızlık mücadelesi yıllarında New York’lu bir çiftçi olan Abe Woodhull yeni vatanına sahip çıkmak için birkaç yakın arkadaşıyla birlikte The Culper Ring isimli bir grup kurar. The Cuulper Ring grubu zamanla Amerikanın casuslarını oluşturan bir birlik haline gelecektir. Savaşın kazanılmasında etkin rol oynayan bu ekibin yaptıklarını anlatan dizi Alexander Rose’nin Washington Spies isimli romanından uyarlanmıştır.

Our World War (2014 -) – IMDb: 8.2

1. Dünya Savaşı zamanını konu edinen dizi de İngiliz askerlerine ait 3 gerçek hikaye tüm detaylarıyla anlatılmaktadır. Savaşın farklı bir noktasında belki de farklı bir düşmana karşı verilen bu uğraşlar 1. Dünya Savaşı’nın perde arkasında yatan savaşın diğer yüzünü göstermiştir. Dizinin oyuncu kadrosunda Nicki Vickery, Rob Townsend ve Gerard Kearns yer almıştır.

Generation Kill (2008) – IMDb: 8.5

Dizi dünyasının en iyi yapımcılarından HBO yapımı bir dizi olan Generation Kill 2008 yılında yayınlanmaya başlamış olup Evan Wright’ın aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Amerika’nın Irak’ı işgal ettiği 2000’li yılların tüm gerçekliğini gözler önüne seren dizide bir dergi muhabiri olan Evan Wright Amerikan ordusuna ait keşif birliğiyle birlikte askerlerin savaşta yaşadıkları, yaşattıkları ve masum sivillerin yok olan hayatlarını görmüştür.

Spartacus: Blood and Sand (2010 – 2013) – IMDb: 8.5

Steven S. DeKnight’ın unutulmaz yapımlarından biri olan Spartcus tarihin gördüğü en büyük savaşçı ve gladyatörlerden biri olan Spartacus’un hayatını anlatmaktadır. Romalılar tarafından ihanete uğrayan ve tüm yetkinliğini kaybeden Spartacus sevdiği kadından ve vatanından ayrı düşer. Artık Spartacus’ün yapabileceği tek bir şey vardır o da kendini tüm dünyaya gösterebilmek için arenanın en iyi gladyatörü olmaktır.

Vikingler (2013 – ) – IMDb: 8.6

İskandinav dünyasının gelmiş geçmiş en büyük komutanı olan Ragnar Lothbrok’un çiftçilikten krallığa kadar yükselişini anlatan tarihi dizi ünlü yönetmen Michael First imzalıdır. Başrollerinde Katheryn Winnick, Travis Fimmel ve Gustaf Skarsgard’ın rol aldığı dizi 8. Yüzyılda yaşayan Vikinglerin savaşları ve hayatlarını anlatmaktadır. Ragnar Lothbrok’un korkusuz savaşçılarıyla birlikte deniz aşırı seferlere çıktığı dizide gerçekçi savaş sahneleri ve muhteşem oyunculuk performansları görmekteyiz.

Rome (2005 – 2007) – IMDb: 8.7

Roma İmparatorluğunun altın çağlarını anlatan dizi başarılı imparator Julies Caesar’ın Galya ve Mısır üzerine seferleri anlatılmıştır.  Ayrıca dizide Roma saraylarının entrika dolu hikayeleri de unutulmamıştır. İç çekişmeler ve büyük savaşlar içerisinde ülkesini yücelten Julies Caesar tarihe adını yazdırmayı da başarmıştır. Rome dizisinin oyuncu kadrosunda Kevin Mckidd, Ray Stevenson ve Ciaran Hinds yer almıştır.

Game of Thrones (2011 – 2019) – IMDb: 9.3

Savaş ve Fantastik türde efsane bir dizi olan Game of Thrones Ülke topraklarını ele geçirmek ve tahta sahip olmak için diyarın bütün büyük savaşçılarının katılacağı kan ve dehşet dolu savaşları ve taht mücadelesini anlatmaktadır. Ancak bir de buzla kaplı kuzey bölgelerden gelen fantastik canavarlara karşı insanlık kendini korumalıdır. Dizinin başrollerinde Kit Harington ve Emilia Clarke yer almıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL