DİZİ

En iyi salgın dizileri!

Son günlerde hepimiz adeta bir dizi ya da film setinin içerisinde gibi hissediyoruz kendimizi. Kıyamet senaryolarından hallice geçirdiğimiz şu günlerde salgın temalı dizileri listeledik. The Walking Dead / 8.2 Dizi..

En iyi salgın dizileri!

Son günlerde hepimiz adeta bir dizi ya da film setinin içerisinde gibi hissediyoruz kendimizi. Kıyamet senaryolarından hallice geçirdiğimiz şu günlerde salgın temalı dizileri listeledik.

The Walking Dead / 8.2

Dizi tarihinde bir efsane haline gelen The Walking Dead 2010 yılından bu yana yayın hayatını sürdürüyor. Dünyayı bir zombi salgının esir aldığı dizide hayatta kalmaya çalışan insanlar konu alınıyor. Dizi şu ana dek 70’ten fazla ödüle layık görüldü. Dizinin oyuncuları arasında; Norman Reedus, Andrew Lincoln ve Jeffrey Dean Morgan yer alıyor. 10 sezondan oluşan dizinin bölüm sayısı ise 139.

Survivors (1975) / 8.1

1975 ve 1977 yılları arasında yayınlanan bu dizi en iyi salgın dizileri listesinde kendine yer buldu. 3 sezon ve 38 bölümden oluşan dizide; Lucy Fleming, Ian McCulloch ve Denis Lill gibi isimler yer alıyor. Bir grip virüsünün Çin’den hava yolculuğu ile hızla dünyaya yayılışının anlatıldığı dizinin 2008’de çekilmiş yeni bir versiyonu da bulunuyor.

ReGenesis / 7.9

2004 yılında yayın hayatına başlayan ve Kanada’da çekilen bu dizi, David Sandstorm’un yönettiği NORBAC laboratuarını konu alıyor. Laboratuvar ekibi birbirinden zorlu olayları çözmekle yükümlüdür. Salgın hastalıklar, daha önce görülmemiş virüsler, genetik değişimler ve hepsinden tehlikelisi biyoterör… Dizi 4 sezon boyunca yayın hayatına devam etti.

The Last Ship / 7.5

En iyi salgın dizileri arasında yer alan bir diğer iddialı yapım ise The Last Ship. 2014 yılında yayın hayatına başlayan dizi 5 sezon boyunca hayranlarını ekrana kilitledi. Yönetmenliğini hank Steinberg’in yaptığı dizinin konusu ise şöyle; yaklaşık 5 aydır kutuplarda gizli görevde olan ABD donanma gemisi, ülkesine geri döndüğünde dünyanın kızıl grip adlı bir virüs tarafından altüst edildiğini görür. 5 milyar insan yaşamını yitirmiştir. Ancak mürettebat dünyayı kurtarmak için elinden geleni yapar. Dizinin oyuncuları arasında ise; Eric Dane, Adam Baldwin ve Bridget Regan yer alıyor.

The Strain / 7.3

Başarılı yönetmen Guillermo del Toro ve Chuck Hogan tarafından yaratılan bu dizi, en iyi salgın dizileri arasında yer alıyor. Konusuyla öne çıkan dizide; Corey Stoll, David Bradley ve Kevin Durand yer alıyor. 2014-2017 yılları arasında yayınlanan dizi, 46 bölümden oluşuyor. Dizinin konusuna gelince; dizi gizemli bir şekilde ortaya çıkan bir vampir salgınını konu alıyor.

The Containment / 7.2

The Vampire Diaries ve The Originals dizilerinin yönetmeni Julie Plec tarafından yönetilen dizi; ABD’nin Atlanta bölgesinde oraya çıkan bir salgını ve bölgenin karantina altına alınmasıyla birlikte dışarıda kalan insanları konu ediniyor. Virüsün yayılması engellenemeyince ülkede büyük bir kaos yaşanıyor. İlk bölümü 19 Nisan 2016’da yayınlanan dizi şu an tek sezon ve 13 bölümden oluşuyor. Dizide; David Gyasi, Christina Moses ve Chris Wood gibi oyuncular yer alıyor.

The Virus / 7.1

2013 yılında tek sezon olarak yayınlanan bu Güney Kore televizyon dizisi, yüzde yüz ölü oranına sahip bir virüsü araştıran ‘Özel Bulaşıcı Hastalık Kriz Müdahale Ekibi’ lideri bilim adamı Lee Myung Hyun’un (Uhm Ki Joon) hikayesini anlatıyor.

Jeremiah /7.0

2002-2004 yıllarında iki sezon olarak yayınlanan bu dizi ise; ergenliğini tamamlamış herkesi öldüren bir salgın hastalığı konu ediniyor. Dünyada yalnızca küçük çocuklar kalıyor. Dizide Luke Perry, Malcolm-Jamal Warner ve Peter Stebbings yer alıyor.

The Burning Zone / 6.9

Coleman Luck tarafından 3 Eylül 1996’dan 20 Mayıs 1997’ye kadar United Paramount Network’te bir sezon yayınlanan dizide Michael Harris, James Black ve Jeffrey Dean Morgan gibi isimler yer alıyor. Dizi, biyokimyasal acil durumları araştıran bir ekibi konu ediniyor.

Helix /6.8

Cameron Porsandeh tarafından yaratılan bu dizinin başrollerinde Billy Campbell, Kyra Zagorsky ve Mark Ghanimé yer alıyor. 2014-2015 yılları arasında yayınlanan ve 26 bölümden oluşan dizinin konusu ise şöyle; dizide Kuzey Kutbunda bir araştırma tesisinde ortaya çıkan salgını engellemeye çalışan bir grup bilim insanının, kendilerini dünyadaki canlıların katledilmesine engel olmaya çalışırken bulmalarını anlatılıyor.

Z Nation / 6.7

2014 yılında yayın hayatına başlayan ve 5 sezonun ardından ekranlara veda eden dizi Karl Schaefer ve Craig Engler tarafından yaratıldı. Diiz ölümcül bir zombi virüsünün ardından hayatta kalmaya çalışan insanları konu ediniyordu.

The Rain / 6.3

İskandinavya’nın ölümcül bir virüse karşı verdiği mücadeleyi konu alan dizi 2 sezondan oluşuyor. Jannik Tai Mosholt, Esben Toft Jacobsen ve Christian Potalivo tarafından yaratılan dizinin yayınlanan bölüm sayısı 14. Netflix platformuda yayınlanan dizi en iyi salgın dizileri arasında yer alıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL